Do It Yourself po polsku. Jak zostać majsterkowiczem?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 10:15
- Majsterkujemy z pomalowanymi paznokciami, starając się być w tym wszystkim kobiece. Poza tym, co robimy na co dzień, mamy też inne zajawki: oglądamy seriale i gadamy o typowo babskich sprawach - mówiła Barbara Sowa, współautorka książki "Majsterki".
Audio
  • Barbara Sowa o DIY i domowym warsztacie majsterkowicza (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
DIY po polsku, czyli jak nauczyć się majsterkowania? Opowiada blogerka Beata Sowa
DIY po polsku, czyli jak nauczyć się majsterkowania? Opowiada blogerka Beata SowaFoto: shutterstock/ Wayne0216

meble antyki renowacja 1200.jpg
Antyczne meble. Jak je odrestaurować i jak o nie dbać?

Blogerka opowiadała, że wejście do świata majsterkowania bardzo ułatwiły jej nowoczesne narzędzia i porządne przygotowanie merytoryczne. W rozmowie z Kamilą Dębczak i Kubą Marcinowiczem wspominała narzędzia, z których korzystała przy tworzeniu projektów DIY - Pierwsze narzędzie, które pracowało na sukces naszej trójki, to był tzw. "multitool". Świetne na początek, bo nie zajmowało dużo miejsca, a dzięki zmiennym końcówkom, w zależności od potrzeby zmieniało swoje przeznaczenie - tłumaczyła.

Wyjaśniała, że każdym razem, kiedy mają do czynienia z nowym sprzętem uważnie studiują instrukcje obsługi i korzystają z rad osób z większym doświadczeniem. - Żadna z nas nie bawiła się wcześniej wyrzynarką i nie obsługiwała piły. Zaglądamy do podręczników, tutoriali na YouTube, korzystamy z porad członków naszej rodziny i internautów – tłumaczyła.

Barbara Sowa, współautroka książki "Majsterki" Barbara Sowa, współautroka książki "Majsterki"

Czy majsterkowanie do hobby dla każdego? Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu narzędzi? Jak wygospodarować miejsce na domowy warsztat? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość:  Barbara Sowa, majsterka, współautorka książki "Majsterki"

Data emisji: 08.12.2017

Godzina emisji: 8.15

ac/kul

Czytaj także

Kosztowne zachcianki. Czy Polaków stać na luksus?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 17:33
W Polsce rośnie w siłę pokolenie tzw. "Henryków". Henry, to skrót od angielskiego określenia "High Earner Not Rich Yet". Ponad połowa przedstawicieli "Henryków" lubi gadżety i nowinki technologiczne, i uważa, że ułatwiają one życie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drum Fitness. O pasji do "walenia w gary"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 16:00
- Przez wiele lat perkusja, zwłaszcza dla kobiet, była instrumentem niedostępnym. My ominęliśmy tę ścianę - opowiada Agnieszka Trzeszczak, organizatorka warsztatów "Drum Fitness".
rozwiń zwiń