DIY. Kule do kąpieli zamiast drogich kamieni

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 10:00
To coś dla fanów długich kąpieli. Własnoręcznie przygotowane kule, które wyglądają jak prawdziwe drogie kamienie, umilą czas spędzony w wannie. 
Audio
  • Kasia Walczak opowiada jak zrobić kule do kąpieli (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Zabarwione sole do produkcji kul do kąpieli
Zabarwione sole do produkcji kul do kąpieliFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Kasia Walczak, autorka bloga speckledfawn.pl, uwielbia kąpiele w wannie. Potrafi na takim relaksie spędzić nawet godzinę. Ten czas umilają jej kule do kąpieli, które produkuje sama, a w Czwórce podpowiada jak je wykonać. 

By zapewnić sobie taką nawilżającą, pachnącą kąpiel potrzebujemy: pół szklanki sody  oczyszczonej, 1/4 szklanki skrobi kukurydzianej, 1/4 szklanki kwasku cytrynowego, pół szklanki soli gruboziarnistej, pół łyżki wody, ulubiony olejek zapachowy, coś oleistego - oliwa z oliwek, oliwka, rozpuszczone masło shea, barwnik do mydeł (lub spożywczy). 

- Sól musi być gruboziarnista, żeby nasze kule wyglądały jak minerały. Zwracam uwagę też na barwnik do mydeł, gdyż każdy inny może sprawić, że zafarbuje się w kąpieli nasze ciało - mówi gość Kuby Marcinowicza. 

Produkcje kul w Czwórkowym studiu Kuba i Kasia zaczęli od barwienia soli. Co robili dalej? Jakie właściwości ma taka kula? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kuba Marcinowicz

Gość: Kasia Walczak (autorka bloga speckledfawn.pl)

Data emisji: 1.03.2018

Godzina emisji: 8.17

pj

Czytaj także

Sign spinning. Oto polscy mistrzowie świata w kręceniu... reklamami

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 13:00
Sign spinning powstał w Stanach Zjednoczonych w 2002 roku. Dziś zawodnicy z całego świata walczą o tytuły w tej dyscyplinie - jeden z nich należy do Czwórkowych gości.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przejazd przez knajpę - z Czwórką na Czarnym Groniu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 18:00
Wyobrażasz sobie, że rozpędzasz się na nartach lub desce i z impetem wjeżdżasz do góralskiej knajpy pełnej ludzi? Jeśli nie, sprawdź jak śmiałkowie robili to na Czarnym Groniu.
rozwiń zwiń