Nietypowe smaki i śpiew słowików - tak warto zacząć piątek

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 21:57
Sprawdzimy, jak w ciekawy i nietypowy sposób przyrządzić kalafiora. Dowiemy się też, jak wygląda życie słowików. Co słychać u ptaków, które zachwycają głosem? 
Słowik szary
Słowik szaryFoto: Dzmitry Yakubovich/shutterstock.com

W programie sprawdzimy, jak smakuje kalaafior i co warto do niego dodać, by smakował jeszcze lepiej. Dowiemy się też, jakie ma wartości odżywcze.

W piątkowy poranek potkamy się także ze ptakiem, który jest obdarzony pięknym głosem, lecz za to nie zachwyca wyglądem. Jest szary, raczej niczym się nie wyróżnia. Słowik. 

W Polsce występują dwa rodzaje słowików - słowik szary i rdzawy, a do naszego kraju słowik przylatuje właśnie teraz - czyli na pprzłomie kwietnia i maja. Ci, którzy chcą zobaczyć słowika na żywo mają na to kilka miesięcy. Już w sierpniu i we wrześniu ptaki te bowiem odlecą do Afryki na zimę. 

Będą też wieści ze świata kultury online, sportu, zajrzymy również na mapy pogodowe.

***

Na audycję z cyklu "Najlepszy Dzień Tygodnia" w piątek (15.05) po godzinie 7.05 zaprasza Kuba Marcinowicz.

kd 

Czytaj także

Mrozić, czy nie - jak zabezpieczyć żywność, której nie zdążymy zjeść?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 18:43
W Czwórce sprawdziliśmy, jak przechowywać produkty, by nie straciły swoich wartości, i które z nich możemy w tym celu zamrażać. A jeśli już mamy sporo jedzenia, którego termin przydatności do spożycia niebawem upłynie - co z nim zrobić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szaszłyki świata. Souvlaki z Grecji i japońskie yakitori

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 10:00
Szaszłyki wielu kojarzą się z majówką. Nie zabrakło ich też w Czwórce - Paweł Michałowski prezentuje szaszłyki świata i zdradza, jak je zrobić w domu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mąka kukurydziana, woda i sól. Śniadanie po wenezuelsku

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 08:00
W tamtejszej kuchni mieszają się smaki hiszpańskie, francuskie i włoskie, a także tradycje indiańskie i afrykańskie. A podstawą wszystkich posiłków jest arepa. 
rozwiń zwiń