Pesto eggs - jak przyrządzić je samodzielnie w domu?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 09:25
Zdradzimy, jak samodzielnie przygotować w domu jajka typu "pesto eggs" od Amy Wilichowski, ale zajrzymy też za kulisy teledysku do utworu "Szaman" Niemego Kina. 
Pesto eggs
Pesto eggsFoto: Barbara Neveu/Shutterstock.com

shutterstock_bubble tea 1200.jpg
Bubble tea - napój młodych. Alternatywa dla kawy

Amy Wilichowski, tiktokerka z Bostonu, zamieściła na swoim profilu nagranie, na którym przygotowuje jajka z dodatkiem pesto. Jej filmik szybko stał się viralem i otrzymał ponad milion serduszek i prawie 151 tys. udostępnień, a autorka zyskała pseudonim "pesto egg girl". Jej przepis to doskonały pomysł na śniadanie! Jak smakują pesto eggs i jak przygotować je w domu - to sprawdzimy w piątkowy poranek. 

Posłuchaj także:

W cyklu "Dobrze nakręcony" dowiemy się, jak powstawał teledysk do utworu "Szaman". Utwór zapowiada drugą płytę Niemego Kina, która ukaże się wiosną 2022 roku, pod tytułem "Nieoczywistość". Zdjęcia do tego obrazu  zrealizowano w całości pod wodą, co prawdopodobnie w takiej formie miało miejsce w Polsce po raz pierwszy. 

Źr. Nieme Kino/Szaman - Nieme Kino

Zobacz także:

Ponadto w programie: 

  • O akcji Nocne listowanie na Politechnice Wrocławskiej opowie Kamil Nawirski, Sekretarz Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Wrocławskiej i opiekun akcji Nocne Listowanie PWr. 
  • Z Agnieszką Matecką z Akademickiego Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka UMCS, porozmawiamy o wróżbach andrzejkowych, oraz tradycji lania wosku przez klucz. Zastanowimy, czy jeszcze dziś ktoś świętuje Andrzejki. 
  • Felieton muzyczny, prognoza pogody, wieści ze świata kultury i sportu.

 ***

na audycję Najlepszy dzień tygodnia zapraszamy w piątek (26.11) po godz. 06.00. Program poprowadzą Szymon Jaworski i Małgorzata Jakubowska

kd/aw

Czytaj także

Łódź. Coś dla ochłody ze szczyptą wyjątkowego smaku

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 17:50
W Łodzi letnia odsłona cyklicznej imprezy  - Street Food Festiwal. Tradycyjnie, oprócz potraw z różnych stron świata, w strefie Piotrkowska 217 pojawiło się też stoisko z ziołami.
rozwiń zwiń