Dobrze nakręcony Kamil Bednarek i jego szkolny "MMXXI"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 11:10
Egzaminy maturalne zbliżają się ku końcowi, a my przenosimy się do szkoły za sprawą teledysku do piosenki "MMXXI" Kamila Bednarka. - Podoba mi się w tym teledysku, że jest żywy, dynamiczny i dużo się dzieje - mówi jego twórca Marcin Kopiec z Mortvideo.
Kamil Bednarek
Kamil BednarekFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

Białe koszule w szkole kojarzą się z maturami, tak też wyglądają w teledysku "MMXXI" uczniowie, w których wcielają się tancerze z grupy tanecznej "Next" Tomka Barańskiego. W klipie pokazana jest nie tylko szkoła, ale także nasze nadmierne przywiązanie do technologii, o czym śpiewa Kamil Bednarek


Powrót do szkoły i taniec

- Kamil chciał, żeby w teledysku pojawiła się grupa taneczna. Zastanawialiśmy się, gdzie ich umieścić i doszliśmy do wniosku, że szkoła będzie idealnym miejscem, żeby ich pokazać - mówi reżyser klipu - Kamil występuje tam jakby w roli przewodniczącego, który prowadzi grupę do momentu wielkiego finału. Fajnie było wrócić na szkolne korytarze.

Praca z zespołem tanecznym to wyzwanie, ale ta koncepcja ucieszyła Marcina Kopca. - Jeśli chodzi o ruch i taniec, to uwielbiam nagrywać i tworzyć takie rzeczy. Bardzo dobrze się z tym czuję i lubię pracować z kamerą w taki sposób, jak widać to w teledysku - opowiada. - Cieszę się, że Kamil też chciał zatańczyć i pokazać grupę taneczną. To jest coś, w czym czuję się dosyć pewnie.


Najgorętszy dzień w roku

Zdjęcia powstawały podczas najgorętszego dnia roku, jednak jak mówi twórca klipu, w ferworze dnia zdjęciowego ekipa nie zwracała na to uwagi. - Było zajawkowo i radośnie. Podczas pracy nie patrzy się na takie rzeczy - wspomina. - Piosenka została podzielona na lokacje, w których kręcono zdjęcia, a tancerze wymyślili choreografię. Podoba mi się w tym teledysku, że jest żywy, dynamiczny i dużo się dzieje.

Klip kręcono w Szkole Podstawowej im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie. Do szkoły tej chodził producent Kamila - Janek Smoczyński. On sam wystąpił w teledysku w roli nauczyciela.

Źr. Youtube/KAMIL BEDNAREK - MMXXI...

Podczas kręcenia teledysku jest wiele elementów, które trzeba zgrać i które muszą zagrać. - Przy tym projekcie szło nam bardzo dobrze. Dość szybko robiliśmy ujęcia i lecieliśmy dalej - wspomina reżyser. - Do kręcenia wykorzystano też zdjęcia z małych dronów FPV. Jednym mankamentem było to, że bateria trzyma tylko kilka minut, więc trzeba było je często wymieniać. Mimo wszystko udało się wszystko skoordynować, a efekt można oglądać w klipie.


Sprawdź także:

 

***

Tytuł audycji: "Najlepszy dzień tygodnia"

Prowadzący: Małgorzata Jakubowska

Materiał: Oliwia Kretek 

Data emisji: 20.05.2022

Godzina emisji: 6.12

aw

Czytaj także

Dobrze nakręcona Mapa: "Mów" to opowieść o tym, jak wybucha świat

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2022 12:50
- "Mów" to opowieść o niespełnionej miłości, która rozsadza świat. Teledysk do tego utworu ma w sobie coś z "Enjoy The Silence" Depeche Mode - opowiada Mapa, czyli Magda Pasierska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Szaroróżowe" Muchy. Jak powstał klip "ostatniej szansy"?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 16:50
Po siedmiu latach milczenia zespół Muchy wrócił z nowym albumem. Płyta "Szaroróżowe" ukazała się w 2021 roku, a singlem promującym to wydawnictwo była tytułowa piosenka "Szaroróżowe".
rozwiń zwiń