"Psy miłości" - jak Muchy na plan klipu wpuściły psy

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 11:00
Są takie miejsca w internecie, dzięki którym możemy odpłynąć i zrelaksować się. Tak jest też w przypadku teledysku do singla zespołu Muchy "Psy miłości". 
Koncert zespołu Muchy w Czwórce w 2015 roku
Koncert zespołu Muchy w Czwórce w 2015 rokuFoto: Bartosz Bajerski

W cyklu "Dobrze nakręcony" tym razem zerkamy na teledysk zespołu Muchy "Psy miłości". Nowy album zespołu Muchy ukazał się w lipcu 2021 roku. - Mieliśmy wyjątkowe udane lato, na jesień też nie możemy narzekać, bo właśnie dobijamy do połowy trasy koncertowej - opowiadał w Czwórce Michał Wiraszko. - I choć to nie jest udany rok dla nas wszystkich, to ta artystyczna jego część jest dokładnie taka, jaką sobie wymarzyliśmy.

Artyści piszą, że "Psy miłości" "to ukłon w stronę tradycji gitarowej alternatywy lat 80. i klasyczna historia opowiedziana w "trochę ponad trzy minuty". Utwór uświetniają gościnnym udziałem Katarzyna Nosowska i Paweł Krawczyk". 

Szczególną uwagę przykuwa klip do teledysku, którego bohaterami są: Biggie, Lorrie, Leica, Maks, Gustaw, Yoshi, Zosia, Chianti, Teddy, Mietek, Lara, Loki, Kokos

Ten obrazek stworzyli Anita Trzyna i Kuba Lorenc. Na ekran przenieśli pomysł Michała Wiraszki, wokalisty Much. 

Miłość i bezdomność

- Ten utwór wcale nie jest o psach, tylko o ludziach. Opowiada o tym, że błąkamy się po świecie w poszukiwaniu miłości. Czasem robimy to w bardziej, czasem w mniej uświadomiony sposób, ale ta miłość jest zawsze odpowiedzią na wszystko - mówi Michał Wiraszko. - Pewnie to sprana maksyma, powstały przecież miliardy piosenek o miłości. My chcieliśmy ten aspekt ubrać w bardzo codzienną aranżację. Dodatkowo pomyśleliśmy tu o problemie bezdomności psów. Zwracamy uwagę, że wiele zwierząt nie ma swojego domu, tak jak wielu ludzi poszukuje domu, zwanego miłością właśnie - dodaje. 

Piosenka "Psy miłości" powstała w dniu, gdy Michał nagrywał wokale z Pawłem Krawczykiem, który w tej piosence gra na gitarze. - Miało to miejsce w domu Pawła i Kasi Nosowskiej, która zaśpiewała w refrenie razem ze mną - zdradza wokalista. - Kasia i Paweł mają dwa mopsiki. W trakcie pracy nazywaliśmy je psami miłości. One zasiały ziarno tej piosenki - dodaje. 

Psy w teledysku

- Myśląc o klipie, ułożyłem sobie w głowie taki obrazek, by pokazać codzienność psów - opowiada rozmówca Oliwii Krettek. - Biliśmy się o to, żeby były to psy ze schroniska. Niestety schronisko postawiło warunek, by psy były na smyczy, co wywracało cały plan. Nam chodziło o naturalne zachowanie zwierząt w przestrzeni miejskiej, o psie radości i psie smutki. Z tego względu poszukaliśmy psów wśród znajomych - dodaje. 

Michał Wiraszko uważa, że psy to bardzo wdzięczni aktorzy, choć potrzebują wielu dubli do nagrania sceny. - To jeden z najbardziej pracowitych teledysków, filmowo, producencko, przy jakim mi się zdarzyło pracować - podkreśla. 

Każdy z bohaterów klipu ma jakiś swój talent, jeden potrafi aportować, inny rozrywać poduszki. Ekipa filmowa skupiła się właśnie na tych umiejętnościach. - Ta bliskość, którą widzimy w teledysku, to zasługa talentu Anity Trzyny i Kuby Lorenca - podkreśla. - Są znakomitymi filmowcami. 

Muchy - Psy miłości feat. Nosowska & Paweł Krawczyk (Official Video)/KayaxTV

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzący: Małgorzata Jakubowska i Jan Olejniczak

Materiał: Oliwia Krettek

Data emisji: 28.01.2022

Godzina emisji: 6.19

pj

Czytaj także

Bovska dobrze nakręcona. Historia "Dzikiej", która jest w nas

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 16:15
Na dobry początek weekendu zapraszamy za kulisy teledysku "Dzika" Bovskiej. Wraz z artystką ruszamy na hiszpańską wyspę, by odszukać część siebie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobrze nakręcony: "Jutro spróbujemy jeszcze raz" - Karaś & Rogucki

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 13:05
Tragedia, natura i odrodzenie. W teledysku "Jutro spróbujemy jeszcze raz" duetu Karaś i Rogucki pojawia się dużo emocji i barw. W cyklu "Dobrze nakręcony" sprawdzamy, jak powstawał klip do tego numeru. 
rozwiń zwiń