Rośliny do zadań specjalnych. Na sen i na toksyny

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 16:40
- Rośliny w domu nie tylko upiększają wnętrze, ale też mogą ułatwiać zasypiane i walczyć ze smogiem - przekonuje Adam Kasicki autor bloga "Magicznyswiatroslin.blogspot.com".
Audio
  • Jak dbać o kwiaty w mieszkaniu? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Sansewieria pochodzi z Afryki zwrotnikowej lub Azji. Należy do grupy roślin, które w nocy pochłaniają dwutlenek i uwalniają tlen
Sansewieria pochodzi z Afryki zwrotnikowej lub Azji. Należy do grupy roślin, które w nocy pochłaniają dwutlenek i uwalniają tlen Foto: Shuttersock.com/dom. publiczna/kolotuschenko

Czytaj także
balkon 1200x660.jpg
Balkon - może zastąpić nam ogród?

Podobno ulubiony kwiatem Polaków jest storczyk - najłatwiejszy w pielęgnacji, a przy tym efektowny, niewymagający specjalnych warunków w mieszkaniu. - Warto stawiać doniczki ze storczykami na parapecie, ale trzeba pamiętać o kaloryferze. Jeśli mamy sezon grzewczy storczyka przesuwamy do okna, maksymalnie blisko, jak się da - podpowiada gość audycji.

Autor bloga "Magicznyswiatroslin.blogspot.com" radzi też, w jaki sposób podlewać te kwiaty, żeby nie zrobić im krzywdy. - Storczyki mają korzenie powietrzne, dlatego bardzo ważne jest to, żeby nie stały w wodzie. To są kwiatki, które nie wymagają regularnego podlewania, bo potrafią wykorzystać wysoką wilgotność powietrza - dodaje.


Adam Kasicki i ekipa "Najlepszego Dnia Tygodnia" Adam Kasicki i ekipa "Najlepszego Dnia Tygodnia"

Jakie jeszcze "niewymagające rośliny" możemy hodować w naszym domu? Czy kwiaty doniczkowe warto ustawiać także w sypialni? Co "uprawiać" w łazience? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Adam Kasicki (autor jednego z najlepszych blogów dla nastolatków Magicznyswiatroslin.blogspot.com)

Data emisji: 2.03.2018

Godzina emisji: 8.17

kul/bch

Czytaj także

Design za grosze, czyli jak z palet zrobić dzieła sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 10:00
- Są brzydkie, a jednocześnie bardzo plastyczne i tanie. Można z nich wyczarować piękne i oryginalne elementy wyposażenia wnętrza - przekonuje Alicja Rzeczkowska z portalu Majsterki.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Idziesz na zakupy? Zamiast foliówki weź lunchbox

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 15:00
Coraz bardziej popularne lunchboxy można wykorzystać nie tylko do przechowywania drugiego śniadania. - Takie pudełka przydają się w sklepie, kiedy na przykład kupujemy produkty na wagę - opowiada blogerka Katarzyna Wągrowska.  
rozwiń zwiń