Recykling. Jak urządzić piękny świat ze śmieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 09:00
Biżuteria z potłuczony naczyń, foremki do pierników z puszki aluminiowej, lunchbox z opakowania po mleku. To tylko niektóre pomysły na to, jak można wykorzystać odpadki.
Audio
  • Julia Wizowska o swoich sposobach na dawanie drugiego życia starym przedmiotom (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/dom. publiczna/StockSnap

kominek mieszkanie salon 1200.jpg
Jak wprowadzić ciepło do naszego domu?

Co zrobić z pustymi pojemnikami po soczewkach, jak uzupełnić pomadki do ust i czy sweter może nam posłużyć jako podkolanówki? Okazuje się, że tak, wystarczy odrobina wyobraźni i manualnych zdolności. - Gdy po ślubie zaczęłam urządzać mieszkanie odkryłam, ze jest coś takiego, jak włóczka pochodząca ze ścinków t-shirtów. Pierwszą część kupiłam, potem robiłam już tę włóczkę sama. Pocięłam stare prześcieradło z gumką i zrobiłam obicie na pufę - mówiła Julia Wizowska. Jak przyznawała, większość śmieci, które wyrzucamy to… opakowania. A z nich można zrobić właściwie niemal wszystko. - Unikam plastikowych butelek. To, co przetwarzam, to, co chcę uzyskać, powinno być użyteczne, ale także piękne, a plastikowe butelki nie dają takiego "efektu wow". Wybieram tetrapaki, z których stworzyć można np. ażurowy świecznik - mówiła ekspertka.

torby plastik 1200x660.jpg
"Foliówki" są passé. Jak z nich zrezygnować?

Julia Wizowska tłumaczyła także co można stworzyć z używanych foliówek, ale mówiła też, w jakie narzędzia warto zaopatrzyć się, jeśli chcemy dać drugie życie starym przedmiotom. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Kamila Dębczak

Gość: Julia Wizowska (autorka bloga nanowosmieci.pl)

Data emisji: 9.02.2018

Godzina emisji: 8.15

kd/ac


Czytaj także

Design za grosze, czyli jak z palet zrobić dzieła sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 10:00
- Są brzydkie, a jednocześnie bardzo plastyczne i tanie. Można z nich wyczarować piękne i oryginalne elementy wyposażenia wnętrza - przekonuje Alicja Rzeczkowska z portalu Majsterki.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drewno w naszym domu. Jaki rodzaj wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 10:31
- Drewno od zawsze było obecne w designie i budownictwie, ale dopiero teraz ludzie zaczęli doceniać ciepło jakie wprowadza we wnętrzu. Stanowi balans w stosunku do wszystkich innych wykorzystywanych materiałów - mówiła Aneta Krzyżak z nietylkomeble.blogspot.com.
rozwiń zwiń