Sznurki i cierpliwość to klucze do makramy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 10:31
- Ta technika pozwala wykonywać przeróżne dekoracje, to trend ostatnio bardzo widoczny na Instagramie - mówi Marta Zakrzewska z marhericrafts.pl. -  Znająć kilka splotów można robić bardzo dużo praktycznych rzeczy: torepki, kwietniki, a nawet meble - dodaje
Audio
  • Marta Zakrzewska z marhericrafts.pl uczy jak wyplatać makramy (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Kuba Marcinowicz, Marta Zakrzewska z marhericrafts.pl, Kamila Dębczak
Kuba Marcinowicz, Marta Zakrzewska z marhericrafts.pl, Kamila DębczakFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

- Ja mam na swoim koncie renowację krzesła i łóżeczko dla mojego przedszkolaka - połączyłam technikę makramy z majsterkowaniem - mówi gość Czwórki. - Plotąc supełki można wykonać też hamak czy fotel wiszący - dodaje. 

Aby zostać makramowym projektantem potrzebujemy dużo cierpliwości, wyobraźni, wytrwałości i umiejętności splatania ze sobą sznurków. Przydadzą się także nożyczki, szydełko, centymetr krawiecki, bezbarwny lakier do paznokci, gałązki lub korzenie.

Okazuje się, że z każdego sznurka można pleść makramy. W Czwórce Marta Zakrzewska wplata w makramę gałązki jałowca czy irgi, by jej dzieło nabrało świątecznego klimatu. Jak to wykonać? Jak się nie pogubić? Ile i jak długich sznurków potrzebujemy do wyplatania? O tym w nagraniu rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Marta Zakrzewska (marhericrafts.pl)

Data emisji: 16.11.2018

Godzina emisji: 8.15

pj

Czytaj także

Życie bez pieniędzy, w zgodzie z naturą. Własny prąd i pożywienie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 12:00
- Po szkole poszedłem do pracy, lubiłem to, co robię, ale czegoś brakowało - mówi Marcin Krzeszewski, który swoje miejsce do życia odnalazł na Pogórzu Dynowskim. - Niszczyłem zdrowie i konsumowałem sporo, trochę na tej Ziemi nabrudziłem. Zacząłem szukać, jak żyć bez pieniędzy, chciałem odnaleźć coś, co wciągnie mnie na całego - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Łapacze snów". Zadbaj o swoją dobrą noc

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 10:30
"Łapacz snów" nazywany jest również "siecią snów". Pierwotnie był znany tylko przez kanadyjskie i północnoamerykańskie plemiona Siuksów i Odżibwejów. My wiemy, jak wykonać go samodzielnie.
rozwiń zwiń