X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie bez pieniędzy, w zgodzie z naturą. Własny prąd i pożywienie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 12:00
- Po szkole poszedłem do pracy, lubiłem to, co robię, ale czegoś brakowało - mówi Marcin Krzeszewski, który swoje miejsce do życia odnalazł na Pogórzu Dynowskim. - Niszczyłem zdrowie i konsumowałem sporo, trochę na tej Ziemi nabrudziłem. Zacząłem szukać, jak żyć bez pieniędzy, chciałem odnaleźć coś, co wciągnie mnie na całego - dodaje. 
Audio
  • Marcin Krzeszewski opowiada o życiu bez pieniędzy, w zgodzie z naturą (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Maridav/Shutterstock.com

- Pracując gnałem gdzieś. Jestem z natury pracoholikiem - przyznaje gość Czwórki. - Gdy rozstałem się z ostatnim pracodawcą przygotowywałem się do życia, jakie dziś prowadzę. Kupiłem ziemię, miałem około 10 tysięcy, miałem nadzieję wybudować dom i założyć ogród - dodaje. 

Dziś na działce kupionej przez Marcina stoi dom, który wybudował za około 2000 złotych. - To się udało dzięki odzyskiwaniu rzeczy, ludzie oddają wiele, żyjemy w czasach nadmiaru, na złomie można znaleźć bardzo dobre rzeczy - zdradza w Czwórce. 

Dla Marcina bardzo istotna jest współpraca z naturą. Jego zdaniem dany element Ziemi, daje nam wszystko, spełnia większość naszych potrzeb. Nawet, gdy choruje korzysta z dobrodziejstw natury: miodu i ziół. Mieszkańcy Kalpapady nie zrezygnowali jednak z telefonu i laptopa - jak je zasilają? Czy tęsknią za miastem i czy mają chwile zwątpienia? O tym opowiadał gość "Najlepszego Dnia Tygodnia". 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Marcin Krzeszewski (właściciel siedliska Kalpapada i autor bloga www.kalpapada.wixsite.com)

Data emisji: 15.06.2018

Godzina emisji: 8.17

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skowronek - ptak z fryzurą na Jamesa Deana

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 11:29
- Skowronka nie spotkamy wśród drzew ani krzaków. On lubi otwarte przestrzenie, rozłożyste łąki - mówi Bartosz Popczyński z Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwierzęta domowe na wolności. Jak zapobiegać ucieczkom?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 17:54
Uciekające zwierzaki to problem dla hodowców, ale te, które wypuszczamy na wolność celowo, stanowią nierzadko zagrożenie przede wszystkim dla środowiska i innych gatunków zwierząt. - Może to być walka o pokarm, miejsca do gniazdowania, ale też przenoszenie niebezpiecznych pasożytów czy patogenów - wymieniała Karolina Mazurska z PAN.  
rozwiń zwiń