X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Projekt Outriders - nowa formuła mediów

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 14:23
- Outriders to nowy startup dziennikarski. Zajmujemy się promowaniem nowych mediów. Z punktu widzenia Polski można powiedzieć, że zajmujemy się korespondencją zagraniczną - mówił Jakub Górnicki dziennikarz i reportażysta.
Audio
  • Jakub Górnicki opowiada o projekcie Outriders (Faktofonia/Czwórka)
Zdjęcie promocyjne, Projekt Outriders
Zdjęcie promocyjne, Projekt OutridersFoto: mat. pras./www.facebook.com/pg/outrid3rs

Grupa dziennikarzy postanowiła stworzyć zupełnie nową formułę mediów bazującą na koncepcji reportaży multimedialnych i depesz z całego świata. Relacjonują wydarzenia na bieżąco, ale też starają się przedstawiać problemy w bardziej obszerny sposób, "na chłodno", biorąc pod uwagę lokalny kontekst. 

Jak wyjaśniał współzałożyciel projektu w swojej pracy "zajmują się światem". - Piszemy z różnych miejsc i o różnych miejscach. Staramy się przywrócić korespondencję zagraniczną tworzoną przez ludzi, którzy znajdują się w centrum rozgrywających się wydarzeń - tłumaczył.

Jakub Górnicki Jeśli materiał dotyczy podróży pociągiem, to staramy się w całości odwzorować jego ruch. Reportaż z Mogadiszu daje wielokrotny wybór perspektywy, w innych ważniejszy od obrazu będzie dźwięk. Forma dopasowana jest do historii, którą chcemy opowiedzieć

- Pełnimy określoną rolę społeczną. Dla nas jest to forma służby publicznej. Z modelu, który obecnie funkcjonuje wykorzystujemy to, co według nas jest najlepsze i staramy się stworzyć takie treści, jakie chcemy. Nasza działalność w wielu aspektach zawsze będzie niedochodowa, ale nie możemy na nią patrzeć wyłącznie przez pryzmat prostych liczb - opowiadał w rozmowie z Dominiką Klimek.

Czym jest wspomniany przez gościa Czwórki reportaż interaktywny? W jaki sposób inicjatorzy projektu starają się tworzyć "media jakościowe"? Na temat promocji nowych mediów i działalności "Outriders" rozmawialiśmy z jego współzałożycielem Jakubem Górnickim.

***

Tytuł audycji: Faktofonia

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Jakub Górnicki (dziennikarz, reportażysta)

Data emisji: 6.11.2017

Godzina emisji: 19.05

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patriota Wszechświata. Wszystkie wcielenia Pawła Althamera

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 10:00
- W pracy jest wieloma osobami. Swojej sztuki nie traktował nigdy jako własną. Nie jest tylko wyrazem jego osobistych opinii, emocji, czy stosunku do świata. Chciałby, aby jego sztuka była bardziej egalitarna - mówił autor książki Karol Sienkiewicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Gitkiewicz: "Nie hańbi" to książka o zwykłych ludziach pracy

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 20:14
- Z jednej strony czytałam rosnące statystyki, z drugiej słyszałam, o czym na co dzień rozmawiają zwykli ludzie. A oni z reguły narzekali na swoją pracę - wspominała swoje przygotowania do napisania książki Olga Gitkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filip Springer: reportaż to świetny sposób na poznawanie świata

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 10:00
Zaczęło się od książki "Miedzianka. Historia znikania", która budziła spore emocje. Potem była m.in. "Źle urodzone". Springer pisze o ludziach i architekturze. W Czwórce opowiadał o swojej pracy i warsztacie.
rozwiń zwiń