X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Olga Gitkiewicz: "Nie hańbi" to książka o zwykłych ludziach pracy

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 20:14
- Z jednej strony czytałam rosnące statystyki, z drugiej słyszałam, o czym na co dzień rozmawiają zwykli ludzie. A oni z reguły narzekali na swoją pracę - wspominała swoje przygotowania do napisania książki Olga Gitkiewicz.
Audio
  • O polskim rynku pracy na przestrzeni dziesięcioleci i książce "Nie hańbi" mówi Olga Gitkiewicz (Faktofonia/Czwórka)
Olga Gitkiewicz w studiu Czwórki
Olga Gitkiewicz w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

handel ludzmi 1200.jpg
"Człowiek w przystępnej cenie". Inne reportaże z Tajlandii

- Na początku nie zamierzałam pisać o sobie ani mojej rodzinie. To miała być książka o tym, jak pracuje się ludziom w naszym kraju, pełna statystyk - wspominała w Czwórce. Jak tłumaczyła, wciąż pojawiają się wykresy i tabele, które mają potwierdzać, że bezrobocie jest najniższe od ponad dwóch dekad, a warunki na rynku pracy dyktują pracownicy. Tymczasem jej książka jest o ludziach, których rynek pracy pochłonął.

- Pod koniec XIX w., kiedy zaczęły się budować fabryki, ludzie masowo do nich przechodzili. To wiązało się z możliwością zarabiania pieniędzy i mieszkania w miastach. Potem nadszedł kryzys lat 30., kiedy zakłady się zamykały, i wojna, po której pojawiały się rejony dużego bezrobocia, ale państwo tworzyło miejsca zatrudnienia - opowiadała Gitkiewicz. Co to znaczy nie pracować w świecie, w którym ponoć nie pracuje tylko ten, kto nie chce? I dlaczego w książce "Nie hańbi" tyle miejsca poświęcono miejscowościom Żyrardów czy Szydłowiec? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Olga Gitkiewicz Dawniej praca była bezdyskusyjna. Po prostu trzeba było pracować, a w rodzinach robotniczych było naturalne, że do pracy idą także dzieci.

Posłuchaj także nagrania całej audycji "Faktofonia" 23.10.2017, w której mnóstwo m.in. eksperymentalnej muzyki, towarzyszącej Oldze Gitkiewicz w codziennym pisaniu. W programie prezentowaliśmy także sylwetkę dziennikarza i publicysty, ale także podróżnika, Melchiora Wańkowicza.

***

Tytuł audycji: Faktofonia

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Olga Gitkiewicz (autorka książki "Nie hańbi", która niebawem ukaże się na rynku)

Data emisji: 23.10.2017

Godzina emisji: 19.05

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patriota Wszechświata. Wszystkie wcielenia Pawła Althamera

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 10:00
- W pracy jest wieloma osobami. Swojej sztuki nie traktował nigdy jako własną. Nie jest tylko wyrazem jego osobistych opinii, emocji, czy stosunku do świata. Chciałby, aby jego sztuka była bardziej egalitarna - mówił autor książki Karol Sienkiewicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odnalezione w tłumaczeniu. Praca tłumacza udokumentowana na zdjęciach

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 12:20
Wystawa zdjęć autorstwa Renaty Dąbrowskiej "Zobaczyć tłumacza", przygotowana została z okazji tegorocznej edycji Gdańskich Spotkań Tłumaczy Literatury "Odnalezione w tłumaczeniu". Jak zobaczyć to, co niewidzialne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Księga Legend Warszawy - od Syrenki po Warsa i Sawę

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 00:00
Zbiór 25 legend zawiera nie tylko znane warszawiakom podania o Syrence, Bazyliszku, Złotej Kaczce czy Warsie i Sawie, ale także wiele autorskich opowieści, w których tkwi pewnie ziarno prawdy.
rozwiń zwiń