X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Filip Springer

Co przyniósł mijający rok w literaturze?

Renesans książek o historii, rosnąca popularność kryminałów, kolejna pozycja z cyklu o Harrym Potterze? Czego możemy się spodziewać na rynku wydawniczym w roku 2017, a także o najważniejszych tytułach wydawniczych, które ukazały się w minionym roku i czytelniczych wyborach Polaków opowiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny „Magazynu Literackiego Książki”.
Zobacz więcej na temat:  Filip Springer literatura Polskie Radio 24

Archipelag stolic według Filipa Springera

„Miasto Archipelag” to książka będąca zapisem wypraw Filipa Springera do byłych wojewódzkich stolic, które lata świetności mają dawno za sobą. – Cel tego projektu to opowieść o miastach, które w naszym pojęciu są nieopowiedziane. Brakowało nam bardzo w takim ogólnopolskim przekazie medialnym opowieści o problemach ludzi żyjących w miastach, które nie są  głównymi centrami i aglomeracjami. Opowieści takiej, która jest pozbawiona tych stereotypów do których się przyzwyczailiśmy – mówił w Polskim Radiu 24 sam autor, Filip Springer.
Zobacz więcej na temat:  Filip Springer literatura

Jak powstało "Miasto Archipelag"?

Tym razem w "Z najwyższej półki" gościem Michała Nogasia był Filip Springer. Mówiliśmy o książce, która dopiero się ukaże. W połowie września – z Trójkowym Znakiem Jakości – w księgarniach pojawi się opowieść reporterska o podróży po "Polsce mniejszych miast", czyli po stolicach województw, które istniały w latach 1975-1998.
Zobacz więcej na temat:  Filip Springer KSIĄŻKA KULTURA Miasto Archipelag w Trójce Michał Nogaś Trójka