Polskie Radio
Section05
Filip Springer

Projekt "Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji". Mieszkańcy dokumentują stolicę

W związku z kolejnym projektem rewitalizacji Warszawy zapadła decyzja o konieczności dokumentacji tego procesu. Zawodowi fotografowie, ale przede wszystkim mieszkańcy, ruszyli z telefonami i aparatami, aby uwiecznić zmieniającą się stolicę. Za projekt odpowiada Muzeum Warszawskiej Pragi.
Zobacz więcej na temat:  fotografia Warszawa Praga Grochów archiwum zdjęcia Dwójka Jakub Jamrozek Filip Springer KULTURA

Co przyniósł mijający rok w literaturze?

Renesans książek o historii, rosnąca popularność kryminałów, kolejna pozycja z cyklu o Harrym Potterze? Czego możemy się spodziewać na rynku wydawniczym w roku 2017, a także o najważniejszych tytułach wydawniczych, które ukazały się w minionym roku i czytelniczych wyborach Polaków opowiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny „Magazynu Literackiego Książki”.
Zobacz więcej na temat:  Filip Springer literatura Polskie Radio 24

Archipelag stolic według Filipa Springera

„Miasto Archipelag” to książka będąca zapisem wypraw Filipa Springera do byłych wojewódzkich stolic, które lata świetności mają dawno za sobą. – Cel tego projektu to opowieść o miastach, które w naszym pojęciu są nieopowiedziane. Brakowało nam bardzo w takim ogólnopolskim przekazie medialnym opowieści o problemach ludzi żyjących w miastach, które nie są  głównymi centrami i aglomeracjami. Opowieści takiej, która jest pozbawiona tych stereotypów do których się przyzwyczailiśmy – mówił w Polskim Radiu 24 sam autor, Filip Springer.
Zobacz więcej na temat:  Filip Springer literatura

Jak powstało "Miasto Archipelag"?

Tym razem w "Z najwyższej półki" gościem Michała Nogasia był Filip Springer. Mówiliśmy o książce, która dopiero się ukaże. W połowie września – z Trójkowym Znakiem Jakości – w księgarniach pojawi się opowieść reporterska o podróży po "Polsce mniejszych miast", czyli po stolicach województw, które istniały w latach 1975-1998.
Zobacz więcej na temat:  Filip Springer KSIĄŻKA KULTURA Miasto Archipelag w Trójce Michał Nogaś Trójka