X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Non/fiction" - co dalej z polskim reportażem?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 13:00
- Wiele osób łapało się za głowę mówiąc, że bez reklam nie przeżyjemy miesiąca. Stwierdziłyśmy, że mamy swoje ideały i jeśli w ogóle zabierać się za coś nowego, to trzeba starać się zrobić to trochę inaczej - mówiła współtwórczyni "Non/fiction" Dorota Groyecka.
Audio
  • Dorota Groyecka o nowym magazynie o reportażu "Non/fiction" (Faktofonia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Pierwszy numer magazynu poświęcony został tematowi głodu. Niedawno opublikowana książka argentyńskiego dziennikarza i pisarza Martina Caparrosa opisującego ten problem we współczesnym świecie stała się inspiracją dla wyboru tematu przewodniego "Non/fiction".

Dorota Groyecka Ciągle uczymy się wypośrodkowania, żeby z jednej strony móc wydawać magazyn robiąc miejsce dla młodych reporterów, z drugiej tworzyć własne teksty, pisać książki reporterskie

- Książka Caparrosa była dla nas dużą inspiracją. Na początku krążyłyśmy wokół tematu kultury diet, ciała i zaburzeń odżywiania. Tym tematom chciałyśmy poświęcić cały magazyn, ale potem przeczytałyśmy książkę i obie byłyśmy pod wrażeniem. Jednocześnie miałyśmy sporo wątpliwości. Chciałyśmy dowiedzieć się jaki stosunek do tematu ma autor, jak w swoim życiu realizuje idee, o których pisze. Postanowiłyśmy umówić się z nim na wywiad - opowiadała.

Dlaczego na polskim rynku nie powstał do tej pory magazyn poświęcony w całości reportażowi? Co znajdziemy w kolejnych odsłonach "nieregularników"? Kim są autorzy "Non/fiction"? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Faktofonia

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Dorota Groyecka (współtwórczyni magazynu "Non/fiction")

Data emisji: 27.11.2017

Godzina emisji: 19.05

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Projekt Outriders - nowa formuła mediów

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 14:23
- Outriders to nowy startup dziennikarski. Zajmujemy się promowaniem nowych mediów. Z punktu widzenia Polski można powiedzieć, że zajmujemy się korespondencją zagraniczną - mówił Jakub Górnicki dziennikarz i reportażysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kącki: chcę wyrwać czytelnika z dobrego samopoczucia

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 10:00
- Potrzeba napisania tej książki pojawiła się, kiedy zdałem sobie sprawę, że po Poznaniu chodzą pokiereszowane psychicznie dzieciaki, którymi nikt przez lata nie chciał się zająć - mówi Marcin Kącki, autor książki "Poznań. Miasto grzechu".
rozwiń zwiń