X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Autostopem do Chin. "Ani przez chwilę nie czułem, że zginę"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 10:16
Syberia, Mongolia, Laos, Tajlandia i Chiny - wszystkie te miejsca odwiedził Ludwik Papaj, pokonując 27 tysięcy kilometrów autostopem. Swoje doświadczenia opisał w książce "Kierunek Kitaj czyli autostopem do Chin i dalej".
Audio
  • Ludwik Papaj opowiada o swojej podróży autostopem do Chin (Faktofonia/Czwórka)
Guilin - miasto o statusie prefektury miejskiej w południowych Chinach, położone w regionie autonomicznym Kuangsi, u podnóża Gór Południowochińskich
Guilin - miasto o statusie prefektury miejskiej w południowych Chinach, położone w regionie autonomicznym Kuangsi, u podnóża Gór PołudniowochińskichFoto: DanishMiki / Shutterstock.com

Ludwik Papaj nazywa siebie ortodoksyjnym autostopowiczem. Z pomocą tego środka transportu był już w Gruzji, zwiedził Polskę, ale i Francję oraz Anglię. - W pewnym momencie chcesz zrobić coś, czego jeszcze nie robiłeś. Ja nie byłem jeszcze poza Europą. Zawsze też odwiedzałem miejsca, w których mogłem się porozumieć. Gdy się jedzie do Chin, to jest to coś innego - opowiada gość Dominiki Klimek. 

Nie mieliśmy planu, gdzie jechać. Wiadomo: Mur Chiński, a potem... Tam cię wszystko zaskakuje. Nie trzeba organizować podróży i przygód, bo same cię spotkają Ludwik Papaj

W tę wyjątkową podróż do Azji gość Czwórki wybrał się z kolegą Mariuszem, studentem Politechniki Łódzkiej. Podczas wyprawy okazało się, że wszystko to, co ich różni: jeden praktyk, drugi marzyciel, jeden humanista, drugi umysł ścisły, bardzo im się przydało. Ludwik Papaj przyznaje, że chętnie korzystali z oferowanej pomocy. - Autostop w Chinach nie jest szczególnie popularny. Chińczycy mają słowo określające ten sposób podróżowania, ale chyba niewiele osób je zna - opowiada. - Wiele dni spędziliśmy podróżując autostradami, jedliśmy zupki chińskie na parkingach, a obok chiński kierowca robił dokładnie to samo. 

Brakowało nam chińskiego przyjaciela, który by nam wszystko pokazał. Byliśmy takimi włóczęgami Ludwik Papaj

Jak wyglądały rozmowy podróżników z Chińczykami? Czy spotkały ich sytuacje mrożące krew w żyłach? Gdzie nocowali? Jaki obraz społeczeństwa chińskiego zobaczył Ludwik Papaj? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Ludwik Papaj (podróżnik, autor książki "Kierunek Kitaj czyli autostopem do Chin i dalej")

Data emisji: 20.08.2018

Godzina emisji: 19.16

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ludwika Włodek - prawnuczka Iwaszkiewicza tropi ludzkie historie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 09:00
- Ludzie się różnią - to ulubione powiedzenie w rodzinie Iwaszkiewiczów - mówi Ludwika Włodek, prawnuczka wybitnego pisarza. - Staram się o tym pamiętać opowiadając własne historie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Norweg jest "szczęśliwy jak łosoś"?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 12:00
- "Skandynawowie są zimni i zdystansowani", usłyszałam przed pierwszym wyjazdem. Wystarczyło kilka dni, żebym przekonała się, że Norwegowie są pomocni, ale cenią strefę prywatną - opowiada Anna Kurek, autorka książki "Szczęśliwy jak łosoś".
rozwiń zwiń