X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Edyta Stępczak: kobieta w Nepalu ma życie zaplanowane od A do Z

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 13:59
- W Nepalu kobiety doświadczają okrucieństw o których mało kto, oprócz mieszkańców tego kraju, wie. Moja książka to łamanie stereotypów. Walka z krajem-mitem, który dominuje w świadomości ludzi na świecie - mówiła autorka "Burka w Nepalu nazywa się sari", Edyta Stępczak.
Audio
  • Edyta Stępczak o książce "Burka w Nepalu ma na imię sari" (Faktofonia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: nonmisvegliate/Pixabay

Historie z Nepalem w tle opowiadają o wspinaczce lub podróżach. Dla polskich czytelników jest zupełnie nieznany od strony społecznej, a problemów w tym kraju jest wiele Edyta Stępczak

- Nepal w polskiej świadomości, to głównie Himalaje. Nie ma na rodzimym rynku wydawniczym książki, która opowiadałaby o nim od strony pozagórskiej, ze znacznie szerszej perspektywy. Chciałam, aby moja książka uzupełniła tę lukę - tłumaczyła.

- W tym kraju spędziłam prawie pięć lat, a wszystko zaczęło się od gór. Gdyby nie one, nie byłoby tej książki. Nepal mnie nie zawiódł. Odkryłam wszystko, czego się spodziewałam, ale także to, czego nie szukałam - mówiła na antenie Czwórki.

Wśród kobiet, których los jest z góry zaplanowany, silnie zakorzeniony jest mechanizm wyparcia. O swoim życiu opowiadały mi w trzeciej osobie. Nie identyfikują się z własną historią Edyta Stępczak

Edyta Stępczak opowiedziała w Czwórce o spotkaniach z mieszkankami tego kraju. Co odkryła? Jakie stereotypy z nim związane są nadal aktualnie, a o jakich w tym kraju się nie mówi? Jakie są społeczne konsekwencje błędnej interpretacji hinduizmu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Edyta Stępczak (autorka książki "Burka w Nepalu nazywa się sari") 

Data emisji: 17.09.2018

Godzina emisji: 19.16

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Bikont i niedomknięta biografia Ireny Sendlerowej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 10:46
Ogłoszono laureatów Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. W kategorii reportaż literacki zwyciężyli m.in. Sacha Batthyany, Joanna Czeczott, Marcin Kącki, Marek Łuszczyna czy Olga Gitkiewicz. Nagrodzona została także Anna Bikont za książkę "Sendlerowa w ukryciu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autostopem do Chin. "Ani przez chwilę nie czułem, że zginę"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 10:16
Syberia, Mongolia, Laos, Tajlandia i Chiny - wszystkie te miejsca odwiedził Ludwik Papaj, pokonując 27 tysięcy kilometrów autostopem. Swoje doświadczenia opisał w książce "Kierunek Kitaj czyli autostopem do Chin i dalej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ilona Wiśniewska o Grenlandii: to spotkanie z dużą ilością ciszy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 13:18
Ilona Wiśniewska, mieszkająca na północy Norwegii reportażystka, jest autorką książek "Białe. Zimna wyspa Spitsbergen"oraz "Hen. Na północy Norwegii" portretujących inne oblicze Norwegii. Kolejny w jej dorobku reportaż pt. "Lud" zabiera nas jeszcze dalej na północ. 
rozwiń zwiń