Magda Steczkowska: nagrałam tę płytę tak, jak chciałam. Nie myślałam o konsekwencjach

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 11:00
Jej najnowsza płyta to interpretacje przebojów z kultowych polskich seriali takich jak "Klan", "Rodzinka.pl", "Czterdziestolatek", "Jan Serce" czy "Matki żony i kochanki". W Czwórce wyjaśniała, skąd wziął się pomysł na stworzenie takiego albumu.
Audio
  • "Nieprzeciętne rozmowy" z Magdą Steczkowską. Jaka była jej muzyczna droga? (Czwórka)
Magdalena Steczkowska
Magdalena Steczkowska Foto: Michał Misiorek/Czwórka

Przy nagrywaniu tej płyty towarzyszył mi ogromny spokój. Dokładnie wiedziałam, czego chcę. Nikt nie stał nade mną, tłumacząc, czy piosenka "nadaje się do radia", czy nie Magda Steczkowska

- Kilka lat temu zadzwoniła do mnie moja serdeczna przyjaciółka i powiedziała: słuchaj, miałam taki sen. Nagrałaś płytę z przebojami z polskich seriali, która stała się wielkim hitem. Wtedy bardzo mnie to rozbawiło, potem na jakiś czas zapomniałam o całej historii. - wspominała Magda Steczkowska.

- Wszystko wróciło, kiedy w radiu usłyszałam rozmowę z Haliną Kunicką, która opowiadała o powstaniu walca do "Nocy i dni". Pomyślałam, że to jest ten czas, chwyciłam za telefon, zadzwoniłam do męża i powiedziałam: nagrywamy płytę z piosenkami z polskich seriali. W ogóle nie myślałam wtedy, że to może być ryzykowne - opowiadała w rozmowie z Michałem Misiorkiem.

W sieci jest już dostępny pochodzący z płyty "Serialove" singiel "Życie jest nowelą". Czy spodobał się internautom? W jaki sposób w tworzeniu najnowszej płyty pomogły artystce wolność twórcza i spokój? Czy zdarza jej się jeszcze sięgać po altówkę i skrzypce? Jak trafiła do chórków Maryli Rodowicz i co określa, jako "rolę swojego życia"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Magda Steczkowska (wokalistka)

Data emisji: 7.10.2018

Godz. emisji: 10.30

ac/kul


Czytaj także

DJ Adamus: nie rywalizujemy między sobą, łączy nas pasja

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 12:30
- Po dwudziestu latach granie w klubach stało się moją pracą, ale na szczęście pasja nie minęła. Nadal kocham to, co robię. Nie zamieniłbym tej pracy na nic innego - mówił DJ Adamus. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcel Sabat: jestem głodny nowych wyzwań

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2018 12:00
- Lubię filmy historyczne. Wiele osób mówi mi, że wizualnie pasuję do takich projektów, które powiązane są z kostiumem i charakteryzacją. Odnajduję się w takim kinie - mówił aktor Marcel Sabat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Moś: będę śpiewała, ile tylko będę mogła

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 12:40
- Cieszę się, że moja muzyczna droga podąża sobie małymi kroczkami - mówi wokalistka w rozmowie z Michałem Misiorkiem. - Dzięki temu dużo bardziej wszystko doceniam, ludzi, którzy mi pomagają, tworzą ze mną nasze małe sukcesy - dodaje. 
rozwiń zwiń