X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Wieczorkowski: wolność jest ważna na każdej płaszczyźnie życia

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 11:00
- W szkole byłem na bakier z historią. Ta zaś upomniała się o mnie, kiedy zostałem aktorem - opowiada Jan Wieczorkowski, aktor, którego mogliśmy oglądać m.in. w serialu o Cichociemnych "Czas honoru", a ostatnio w "Dywizjonie 303".  
Audio
  • Jan Wieczorkowski o kinie historycznym, sztukach komediowych i potrzebie wolności (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Jan Wieczorkowski
Jan WieczorkowskiFoto: Czwórka/Michał Misiorek

Każdą rolę staram się sumiennie wykonać. Zarówno w teatrze, jak i przed kamerą. Inaczej nie potrafię Jan Wieczorkowski

Kolejnym aktorskim wyzwaniem gościa Czwórki jest udział w serialu "Stulecie winnych" opartym na motywach powieści Ałbeny Grabowskiej. Telewizyjna adaptacja książki skupia się na losach rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, która została wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku. Akcja rozpoczyna się z chwilą wybuchu I wojny światowej i trwa sto lat - do czasów współczesnych. - To chyba moja ukochana produkcja. Dobrze wyreżyserowana i pięknie sfotografowana - opowiada.

Wkrótce Jana Wieczorkowskiego oglądać będziemy mogli na deskach warszawskiego teatru Komedia w spektaklu "Apartament prezydencki". - Rzecz dzieje się podczas wieczoru wręczania Złotych Globów, w słynnym hotelu Chateau Marmont w Los Angeles. Historia dotyczy tego, co dzieje się w światku aktorskim, ale ja nie gram aktora, tylko dyrektora hotelu - mówi.


Czytaj także
Marcel Sabat 1200.jpg
Marcel Sabat: jestem głodny nowych wyzwań

Aktor opowiada także o kampanii "Wolność liczy się w każdym wieku", której został ambasadorem. Czy czuje się patriotą? Czy historia naszego kraju jest dla niego ważna? Co łączy go z powstaniem wielkopolskim? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Jan Wieczorkowski (aktor)

Data emisji: 25.11.2018

Godz. emisji: 9.30

kul/jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spotkanie z mistrzem. Rozmowy o Gustawie Holoubku

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 10:00
- Tak jak napisałam w przedmowie do pierwszego wydania "Holoubek. Rozmowy", ta książka była bezinteresowana, powstawała bezinteresownie, nie na zamówienie, nie na konkretną potrzebę. Powstawała z fascynacji i sobie swobodnie narastała - mówi Małgorzata Terlecka-Reksnis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Kalicka: wkrótce zamierzam wyłączyć telefon

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 11:40
- Nie znam innego życia, jak tylko to "w biegu". Czasami je kocham, zdarza się też, że nienawidzę, ale - jak twierdzi moja agentka - jestem pracoholikiem - przyznaje Olga Kalicka. 
rozwiń zwiń