X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie z mistrzem. Rozmowy o Gustawie Holoubku

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 10:00
- Tak jak napisałam w przedmowie do pierwszego wydania "Holoubek. Rozmowy", ta książka była bezinteresowana, powstawała bezinteresownie, nie na zamówienie, nie na konkretną potrzebę. Powstawała z fascynacji i sobie swobodnie narastała - mówi Małgorzata Terlecka-Reksnis.
Audio
  • Małgorzata Terlecka-Reksnis opowiada o swoich spotkaniach z Gustawem Holoubkiem, jego roli w dziejach teatru i drugim wydaniu swojej książki "Holoubek. Rozmowy" (Czwórka/Faktofonia)
Gustaw Holoubek
Gustaw HoloubekFoto: PAP/Jacek Turczyk

- Z perspektywy tych 10 lat, które minęły od pierwszego wydania moich rozmów z Gustawem Holoubkiem, drugiego wydania publikacji, myślę, że rozwlekłość czasu jej służy - mówi gość Dominiki Klimek. - Ona wymagała narastania w czasie, wieloetapowych refleksji, wydarzeń, które były komentowane, czy badań teatralnych - dodaje. 

Małgorzata Terlecka-Reksnis przez ostatnie 10 lat powracała do wiedzy historycznej, odbyła potężną pracę badawczą, sięgnęła do prasy lokalnej (krakowskiej, katowickiej) z lat 1946-55. - Zależało mi na tym, żeby na opowieści Gustawa Holoubka, która, kiedy powstawała, była opowieścią osobistą, narracją, którą można skonfrontować z jego dorobkiem, rolami, bytnością w teatrze, zbudować coś, co będzie wiedzą źródłową. - Tamten świat odszedł, pewna epoka zamknęła się w 2000 roku - dodaje.  

W tym roku mija 10 rocznica śmierci tego znakomitego aktora, którego "Wielką improwizację" zagrana w "Dziadach" w reżyserii Kazimierza Dejmka przeszła do historii polskiego teatru. Od czego zaczęły się rozmowy Małgorzaty Terleckiej-Reksnis z Gustawem Holoubkiem? Kto cenzurował tekst pierwszego wywiadu? Jak Gustaw Holoubek staje się mitem? I kiedy nowe pokolenia odkryją tego znamienitego aktora? O tym, w dźwiękowym zapisie rozmowy z "Faktofonii"

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Małgorzata Terlecka-Reksnis (autorka zbioru wywiadów "Holoubek. Rozmowy")

Data emisji: 7.05.2018

Godzina emisji: 19.10

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Peszek jako Helge i jego teatralna "Uroczystość"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 15:46
W audycji "W to mi graj" rozmawialiśmy m.in. z Janem Peszkiem, odtwórcą głównej roli - postaci Helgego - w spektaklu "Uroczystość" w reżyserii Grzegorza Jarzyny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Gustawa Holoubka

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 22:00
W tym roku spotykają się trzy rocznice: 50. – wydarzeń marcowych, 15. – śmierci Kazimierza Dejmka oraz 10. – śmierci Gustawa Holoubka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Smolar: Marzec '68 nie jest egzotyką z przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 15:50
- Nigdy nie interesowałam się Marcem '68, mimo że stał się przyczyną tego, że jestem Francuzką, urodziłam się tam i dorastałam. Dopiero teraz, za sprawą tego spektaklu, mogłam zgłębić wiedzę o sobie i swojej rodzinie - opowiada Anna Smolar, reżyserka "Kilku obcych słów po polsku".
rozwiń zwiń