PUBG - wzrost popularności ze skandalem w tle

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 11:32
Wydaje się, że Playerunknown’s Battlegrounds najlepszy czas ma już za sobą. Na tle miażdżącej przewagi konkurencji w postaci Fortnite’a od Epic Games, zwolennicy bardziej realistycznej rozgrywki w produkcji PUBG Corporation powoli zaczęli porzucać tytuł. Na pewno nie pomogła też premiera Ring of Elysium na serwerach europejskich oraz fala banów dla oszustów, którymi okazali się także profesjonalni gracze.
Gracz, Pubg
Gracz, "Pubg"Foto: Vinicius Bacarin/Shutterstock.com

shutterstock tekken gra gracze 1200.jpg
Tekken 7 - powraca stara gwardia

Niedawno twórcy Playerunknown’s Battlegrounds zdecydowali się wprowadzić nowe oprogramowanie antycheaterskie, aby skrupulatnie karać za wszelkie nowatorskie metody oszukiwania. Atak w cheaterów został wymierzony tuż przed świętami, a wśród ukaranych graczy znaleźli się także gracze zawodowi.

W wątku założonym na Reddicie zaczęły pojawiać się nicki oraz konta zbanowanych graczy. Największym zbanowanym skandalistą w całym zamieszaniu okazał się Can Ozdemir, znany w środowisku jako "TEXQS". Zawodnik drużyny Pittsburgh Knights miał za sobą bardzo udane występy podczas turniejów PUBG Global Invitational 2018 oraz PGL-PUBG Fall Invitational 2018. Sekretem dobrej formy zawodnika okazały się niestety wspomagacze zewnętrzne. Organizacja, do której należy "TEXQS", nie zamierzała nawet tłumaczyć zachowania swojego gracza i od razu zawiesiła oszusta. Jako ciekawostkę warto przytoczyć fakt, że łącznie zbanowano blisko 37 000 graczy!

ZOBACZ WIĘCEJ Audycja Łukasza "JeffreJa" Chmiela "Strefa gamingu" >>>

Mimo skandalu, twórcy otrzymali bardzo ciepły feedback ze strony społeczności, która pogratulowała deweloperom podjęcia drastycznych kroków w walce z oszustami i … zaliczyli wzrost popularności swojego tytułu. Wszystko za sprawą ostatnich aktualizacji, które oprócz naprawy kwestii technicznych, oddały w ręce graczy nową zawartość. Otrzymaliśmy nową, śnieżną mapę Vikendi. Detal w postaci pozostawionych śladów na śniegu nadał rozgrywce jeszcze bardziej łowczy charakter niż dotychczas. Po terenie możemy przemieszczać się na skuterach śnieżnych, a arsenał broni został wzbogacony o karabin G36C. Naprawione zostały także błędy podczas korzystania ze spadochronu i mamy większy wpływ na lot swojej postaci.

Czy warto dać PUBG kolejną szansę? Decyzję pozostawiam Wam.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

Battlefield V - okiem "Śledzia" przed premierą

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 14:52
Kiedy w internecie pojawił się pierwszy trailer nowego Battlefielda, społeczność graczy zareagowała bardzo negatywnie. Grze, która została osadzona w realiach drugiej wojny światowej, zarzucano cukierkowość, poprawność polityczną oraz ogólny spadek jakości w porównaniu do Battlefielda 1.
rozwiń zwiń
Czytaj także

RED DEAD ONLINE już dostępne!

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 14:54
Wszyscy miłośnicy rozgrywki multiplayer w grach Rockstara mają powody do wielkiej radości. Miłośnicy dzikiego zachodu wiwatują rzucając kapelusze w kierunku nieba oraz oddając triumfalną salwę w powietrze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gamingowa Wigilia - jak gracze spędzają Święta?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 14:22
W przedświątecznej odsłonie "Strefy gamingu" sprawdzamy, jak wyglądają Święta graczy. Czego Mateusz "Hax" Ogonowski i Alex Gryn życzą graczom na Święta? 
rozwiń zwiń