Cykl Inkwizytorski zostanie przeniesiony do świata gier!

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 13:42
Miłośnicy fantasy na pewno kojarzą postać Mordimera Madderdina - inkwizytora, głównego bohatera Cyklu Inkwizytorskiego autorstwa Jacka Piekary. Fani gatunku pokochali twardego inkwizytora i jednym z marzeń było powstanie gry komputerowej na podstawie książek. Na szczęście marzenia się spełniają.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: sezer66/shutterstock.com

Jacek Piekara 663.jpg
Jacek Piekara powraca z kolejną powieścią

Postać niezwykła i zarazem kontrowersyjna, podobnie jak stworzone przez autora uniwersum. Całkowicie inna wizja religii, brutalny, dorosły świat i ciężkie, aczkolwiek wciągające historie. 

Jak donosi portal Strefa Inwestorów, Jacek Piekara rozpoczyna współpracę z polskim deweloperem The Dust z siedzibą we Wrocławiu. Negocjacje trwały kilka miesięcy, ale finalnie udało się podpisać korzystną dla obu stron umowę. Można śmiało stwierdzić, że decyzja autora książek wynika z olbrzymiego sukcesu trylogii Wiedźmina, którą otrzymaliśmy od CD Projekt na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Każda z części przygód Białego Wilka jest perełką w swoim gatunku i dziełem absolutnie nie do podrobienia.


Michał Avahir Kudliński 1200.jpg
Michał "Avahir" Kudliński: ludzie wchodzą do e-sportu, kiedy czują emocje

Trudno sobie wyobrazić, aby wrocławskie studio było w stanie stworzyć coś równie wielkiego i rozbudowanego. Tym razem strategia jest inna. Otrzymamy bowiem kilka tytułów osadzonych w uniwersum Cyklu Inkwizytorskiego. Na podstawie sporządzonej umowy Jacek Piekara będzie aktywnie uczestniczył w procesie tworzenia gier. Ponieważ jest to początek współpracy, na kolejne szczegóły musimy poczekać do czerwca. Co ciekawe, nie wiemy nawet, czy tytułowy Mordimer Madderdin będzie głównym bohaterem powstających gier, ale trudno wyobrazić sobie, aby mogło go zabraknąć.

Powstające gry mają zawitać na nasze konsole, komputery osobiste, a także… urządzenia mobilne. Nie należy jednak myśleć o szybkiej premierze. Jest to bowiem dopiero początek współpracy, a samo przedsięwzięcie tworzenia planowane jest na kilka lat. Warto także przytoczyć komentarz autora książek:


tekken gra komputerowa 1200.jpg
Tekken World Tour wraca do Polski!

W świecie, w którym „ludzie widzieli już wszystko”, chcemy im pokazać: nie, tego jeszcze nie widzieliście. Chcemy im powiedzieć: zaprowadzimy was do miejsc, w których przeżyjecie unikalne przygody i w którym spotkacie ludzi, o których na dobre czy na złe będziecie myśleli jako o wrogach albo przyjaciołach z krwi i kości. Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło!

Cykl Inkwizytorski to cykl opowiadań autorstwa Jacka Piekary o inkwizytorze Jego Ekscelencji, biskupa Hez - Hezronu, Mordimerze Madderdinie. Dzieła zostały wydane przez Fabrykę Słów i przedstawiają alternatywną wizję świata, w którym Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, aby ukarać wszystkich swoich prześladowców oraz niewiernych. Główny bohater, wykorzystując swoje unikalne zdolności, rozwiązuje coraz to trudniejsze sprawy na zlecenie biskupa. Treść opowiadań z racji na swoją kontrowersyjność skierowana jest do osób pełnoletnich.

Łukasz JeffreJ Chmiel/ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rusza pierwszy sezon Polskiej Ligi Wirtualnych Klubów. Prezes zapowiada zmiany

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 12:06
Ostatnia gala Polskiej Ligi Wirtualnych Klubów zakończyła sezon zero. Jak zapowiada Piotr "Binli" Zabrzewski - jeden z komentatorów PLWK - zabawa dopiero się zaczyna, ale czekają nas też spore zmiany. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rick i Morty zostaną bohaterami planszówki

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 14:38
Rick i Morty wychodzą z ekranów i stają się bohaterami popularnej gry towarzyskiej. Twórcy gry "Operacja" weszli we współpracę z Adult Swim i stworzyli specjalną wersję gry inspirowaną serialem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał "Avahir" Kudliński: osoby z zewnątrz wchodzą do e-sportu, kiedy poczują emocje

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 12:18
W naszym studiu pojawi się Michał "Avahir" Kudliński - komentator e-sportowy oraz ekspert League Of Legends.
rozwiń zwiń