Ponad milion rycerzy Jedi na Steam

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 20:55
Na naprawdę dobrą i solidną grę, osadzoną w uniwersum "Gwiezdnych Wojen", przyszło nam trochę poczekać.
Postać Jody w muzeum Madame Tussauds
Postać Jody w muzeum Madame TussaudsFoto: Anton_Ivanov/Shutterstock.com

Zaslepki_czworka_GAMING_F.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Audycja "Strefa gamingu" >>>

Co prawda otrzymaliśmy dwie części Battlefronta, ale ci, którzy wolą spokojną grę dla jednego gracza, wciąż patrzyli z utęsknieniem w przeszłość za takimi grami jak Jedi Outcast lub Knights of the Old Republic. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Star Wars Jedi: Fallen Order to najlepsze "Gwiezdne Wojny" od lat, a liczba sprzedanych egzemplarzy mówi sama za siebie.

ZOBACZ TAKŻE Nowy Half-Life jednak powstaje >>>


World War 3 1200.jpg
To już koniec World War 3

Za pośrednictwem platformy Steam Upadły Zakon nabyło już ponad milion graczy. Rycerzy Jedi jest oczywiście znacznie więcej, jeżeli dodamy do tego użytkowników platformy Origin oraz posiadaczy PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra, która swój debiut miała 15 listopada, rozgrzała serca fanów na całym świecie i cieszy się także bardzo dużą popularnością w Polsce. Biorąc pod uwagę styl rozgrywki, gracze oraz krytycy często mówią, że otrzymaliśmy Dark Souls w świecie Gwiezdnych Wojen. Rzeczywiście trudno nie dostrzec podobieństw do dzieła From Software. Upadły Zakon to także nowy rekordzista cyfrowej sprzedaży wśród gier, osadzonych w uniwersum Star Wars. W serwisie Metacritic średnia ocen oscyluje na poziomie 80-82 proc.

Jeżeli nie jesteś fanem Gwiezdnych Wojen, ale lubisz dobre gry akcji z perspektywą TPP, warto dać jej szansę. Sam zaliczam się do tych, którzy nie przepadają za science fiction, a mimo wszystko bawiłem się świetnie. Złożony system walki mieczem świetlnym, efektowne starcia i ciekawe lokacje potrafią wciągnąć na długo. Rozwój naszej postaci oraz broni, tworzenie własnych kombinacji ataków i zabawa mocą sprawiają, że rzeczywiście czujemy się jak prawdziwi Rycerze Jedi.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

Gry niezależne - na czym polega ich fenomen?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 17:29
Niezależne gry to produkcje niewielkich teamów, bądź nawet jednego twórcy, bez wsparcia finansowego gigantów komputerowych. To niezwykłe projekty - dowód na to, że wystarczy mieć dobry pomysł, by stworzyć hit.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Call Of Duty: Modern Warfare. Wersja cyfrowa zbanowana w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 11:17
Premiera nowego Call of Duty już za rogiem, a tymczasem docierają do nas kolejne kontrowersje. Okazało się, że Sony podjęło decyzję, aby nie sprzedawać najnowszej odsłony popularnego shootera od Activision na terenie Rosji w formie cyfrowej.
rozwiń zwiń