Martyna Knapik jako Kobieta Demolka: ta jedna pasja wystarczy mi na całe życie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 14:30
Martyna Knapik od lat jest fanką gamingu. Wraz ze swoim mężem udaje jej się dzielić życiową pasję, wspólnie spędzając godziny w wirtualnym świecie.
Audio
  • Kobieta Demolka, czyli Martyna Knapik opowiada o swoim życiu w wirtualnym świecie (Strefa Gamingu/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Frescostudio/Shutterstock.com

Każda gra wpłynęła jakoś na moje dzieciństwo, ale najbardziej Duke Martyna Knapik

Dzieciństwo z Amigą

- Amiga 500 - to od tego komputera wszystko się zaczęło i to wtedy, kiedy jeszcze byłam tak mała, żeby o tym nie pamiętać - śmieje się gamerka. - Moi rodzice grali, a ja siedziałam im na kolanach i przyglądałam się. Mama lubiła Lemingi, tata Mortal Kombat. Wiem, że dziś byłoby to nie do pomyślenia, ale mimo specyficznego hobby nie wyrosłam na czarny charakter - dodaje.

Posłuchaj
shutterstock gaming gracz2 1200.jpg
"Gaming to świat, w którym można znaleźć przyjaźń, a nawet... miłość"

Wirtualne życie, realna popularność

Dziś Martyna Knapik jako streamerka bierze udział w akcjach charytatywnych, stworzyła własną serię ubrań i osiągnęła pozycję, której mogą pozazdrościć jej inni gracze. - Nie udałoby się to bez mediów społecznościowych, bo tutaj działa prosta zasada: im więcej prowadzisz kanałów, tym masz większe szanse dotarcia do nowych odbiorców - wyjaśnia rozmówczyni Łukasza Chmiela. - Pomogły mi także cierpliwość i wytrwałość, bo kiedy kilka lat temu zaczynałam przygodę ze streamowaniem, nie miałam żadnych znajomości. A dziś przydają się one najbardziej - dodaje. 

Czytaj także
shutterstock_counter strike 1200.jpg
Counter-Strike 1.6. Dlaczego zasłużyła na miano legendy?

Kobieta Demolka ogrywa "indyki"

Gość Czwórki przyznaje, że najbardziej lubi niszowe gry typu single player, bo wtedy nikt nie wtrąca się jej do zabawy. - Aktualnie ogrywam dużo "indyków": symulatory czy shootery. Czekam też na większe premiery i zacieram ręce na premierę nowej części Resident Evil - opowiada Martyna Knapik. - Na razie jednak streamowanie odeszło u mnie na dalszy plan, skupiłam się na działaniach na Instagramie i Facebooku. Ale jestem pewna, że ta pasja zostanie ze mną na całe życie. I wystarczy za wszystkie hobby świata - śmieje się.     

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Gość: Martyna Knapik (Kobieta Demolka)

Data emisji: 14.06.2020

Godzina emisji: 12.15

kul

Czytaj także

Gry retro - na czym polega ich fenomen?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 12:04
Dziś nie urzekają już grafiką, ale ciągle mają fantastyczny "gameplay". W czasach wysokobudżetowych produkcji od wielkich firm, na rynku wciąż pojawia się mnóstwo doskonałych gier retro od niezależnych deweloperów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sztuczna inteligencja - kiedyś "Terminator", dziś boty

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 12:04
Rozwijana na przestrzeni lat nieustanie nas zachwyca i jednocześnie przeraża. Czym dziś jest sztuczna inteligencja i jaką rolę pełnii w świecie gier komputerowych?
rozwiń zwiń