Doradca merytoryczny w tworzeniu gier - na czym polega jego rola?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 15:20
Wyobraźcie sobie, że chcecie stworzyć grę. Macie już wszystko, co potrzebne, od pomysłu zaczynając, a na pracownikach kończąc. Nagle okazuje się, że nie do końca "czujecie klimat" oraz świat, w jakim ma rozgrywać się Wasza produkcja.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Gorodenkoff/Shutterstock

Sprawdź
shutterstock Anton27 dziewczyna gracz konsola gaming 1200.jpg
Jak stworzyć dobrą grę? "Postawić na jakość i przekaz"

Wtedy rozpoczyna się poszukiwanie wyspecjalizowanego konsultanta. - To osoba, która nie jest związana z branżą gier, ale doświadczyła w życiu rzeczywistym sytuacji, które będą rozgrywane na ekranie albo pracuje w zawodzie, którego znajomość z grze będzie wymagana - tłumaczy Joanna Tynor, prezes Drago Entertainment. - Doradca merytoryczny wnosi wartość dodaną do projektu, jest jego "uzupełnieniem".

Posłuchaj
17:20 [CZWORKA]Strefa gamingu 22 listopad 2020 mentor.mp3 Doradca merytoryczny w gamingu (Strefa Gamingu/Czwórka) 

Zobacz
shutterstock The Sims 1200.jpg
"The Sims 4". Nadciąga "Śnieżna eskapada"

W 2019 roku twórcy "Drug Dealer Simulator" zaprosili jako konsultanta rapera Małolata. W tym roku DRAGO entertainment nawiązało współpracę z Markiem Kamińskim, pierwszym zdobywcą obu biegunów. Znany podróżnik zostanie konsultantem nowej gry łączącej elementy survivalu i symulacji, której premiera planowana jest na 2021 rok.​ - Gry to uniwersum, inna rzeczywistość, gry opowiadają historie podobnie jak książki. Świat podróżnika, filozofa i pisarza może więc doskonale współgrać ze światem, stworzonym w grach - opowiadał w Czwórce. - Gry łączą w sobie wizualizację i dźwięk, angażują wszystkie zmysły - w przyszłości prawdopodobnie także dotyk, czy zapach - dlatego świetnie nadają się do nauki i rozwoju. POSŁUCHAJ ROZMOWY >>>

Posłuchaj także:

Przeczytaj także
Cyberpunk 2077.jpg
Cyberpunk 2077 ozłocony!

Czy współpraca z osobą znaną publiczną przekłada się na większy sukces gry? Włączenie Keanu Reevesa do świata gry "Cyberpunk 2077" było doskonałym posunięciem ze strony CD Projekt RED. Dzięki popularności aktora kolejne informacje o polskiej produkcji wciąż rozchodzą się po krajowych i zagranicznych mediach. - Trzeba jednak pamiętać, że znana osoba nie obroni całej gry - zaznacza  Mateusz Wcześniak. - Mamy wiele przypadków, gdzie "twarz" gry nie wnosła do niej nic nowego i naraziła całą produkcję na śmieszność. W przypadku mentorów musi dochodzić do synergii między nimi i projektami. Inaczej to nie zadziała - podsumowuje prezes Movie Games i współzałożyciel True Games​.

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Goście: Joanna Tynor (prezes Drago Entertainment​), Mateusz Wcześniak (prezes Movie Games i współzałożyciel True Games​)

Data emisji: 22.11.2020

Godzina emisji: 12.18

kul

 

Czytaj także

"Desperados". Wielki powrót klasyka?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 12:02
Na rynku zadebiutowała trzecia odsłona kultowej serii gry "Desperados". Wszyscy miłośnicy strategii taktycznych mogą odetchnąć z ulgą. Wykonany z pieczołowitą dbałością o detale tytuł przywraca blask zapomnianemu już gatunkowi i zbiera bardzo pozytywne oceny.
rozwiń zwiń