"Desperados". Wielki powrót klasyka?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 12:02
Na rynku zadebiutowała trzecia odsłona kultowej serii gry "Desperados". Wszyscy miłośnicy strategii taktycznych mogą odetchnąć z ulgą. Wykonany z pieczołowitą dbałością o detale tytuł przywraca blask zapomnianemu już gatunkowi i zbiera bardzo pozytywne oceny.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Gorodenkoff/Shutterstock.com

shutterstock_counter strike 1200.jpg
Counter-Strike 1.6. Dlaczego zasłużyła na miano legendy?

Rewolwery w dłoniach, wsiadamy na konia i możemy rozkoszować się pięknem palącego, zachodzącego słońca. "Desperados" powróciło w wielkim stylu, Mimimi Games nie zawiodło. Studio odpowiedzialne za "Shadow Tactics: Blades of Shogun" za sprawą poprzedniej gry nabrało doświadczenia i oddało w nasze ręce dopracowaną kontynuację "Commandosów" na dzikim zachodzie.

ZOBACZ WIĘCEJ Strefa gamingu - recenzje, relacje, wywiady >>>

shutterstock fifa gaming gry 1200.jpg
Zachłanność nie popłaca. Spektakularne upadki wielkich marek

Gra zadebiutowała jednocześnie na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xbox One. Według serwisu Metacritic tytuł utrzymuje oceny na poziomie ośmiu oczek z dziesięciu możliwych. Najwyżej oceniona została wersja PC (86%). Na drugiej pozycji uplasował się XONE (84%), a następnie PS4 (83%). Gracze, którzy posiadają swoją wersję na platformie Steam także nie kryją zachwytu. Za sprawą pozytywnych recenzji użytkowników ocena wynosi aż 96%! Gra nieustannie jest chwalona za niepowtarzalny klimat, niemalże doskonałe wykonanie i zróżnicowaną rozgrywkę. Lokacje zaprojektowano tak, aby cel misji można było osiągnąć na wiele sposobów. Dużą rolę odgrywa także aktywna pauza. Dzięki niej możemy zatrzymać rozgrywkę w dowolnym momencie i skrupulatnie zaplanować działania naszych bohaterów. Wszystko to w akompaniamencie muzyki rodem z najlepszych westernów, jakie kiedykolwiek powstały.

ZOBACZ TAKŻE Pinballe i arkanoidy. Gamingowa lekcja historii >>>

Jeżeli jeszcze nie jesteście przekonani, to na stronie poświęconej grze dostępne jest demo, które pozwoli nam zapoznać się z mechaniką produkcji w kilku lokacjach.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

Overwatch, rynek MMO i kobiety w gamingu okiem Kitsu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 15:13
W Czwórce zagościła Ula "Kitsu" Mikołajczyk, która opowiadała na temat rynku gier MMO, trudnej sytuacji "Overwatcha" w Polsce i na świecie oraz aktualnych trendach wśród stremujących. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dying Light 2" - premiera dopiero w przyszłym roku?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 11:21
Niepokojące doniesienia w sprawie "Dying Light 2" pojawiły się w internecie. Jeden z serwisów o grach komputerowych, powołując się na wypowiedzi pracowników Techlandu informuje, że premiera polskiej superprodukcji może zostać przesunięta na przyszły rok.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nadchodzi koniec klasycznych "singlówek"?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 14:35
Już wiele lat temu wróżono koniec klasycznych "singlówek", a jednak okazuje się, że gry dedykowane dla jednego gracza z wbudowanym, alternatywnym modułem sieciowym mają się naprawdę dobrze.
rozwiń zwiń