Techland i Microsoft - menadżer odpowiada na plotki

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 09:07
O przejęciu Techlandu przez Microsoft mówiło się już od jakiegoś czasu. Temat wykupienia polskiego studia przez amerykańskiego giganta powrócił w ubiegłym tygodniu.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Gorodenkoff

gra komputerowa shutter 1200 Gorodenkoff.jpg
W oczekiwaniu na premierę Dying Light 2

Niedawno w sieci pojawiły się nowe doniesienia o przejęciu polskiego studia przez Microsoft. Mimo powielanych plotek cały czas czekaliśmy na oficjalny komentarz Techlandu, który miałby je potwierdzić lub zdementować. Głos w tej sprawie zabrał Uncy, menedżer odpowiedzialny za kontakt ze społecznością publikując wpis na Twitterze.

"Dostaję sporo bezpośrednich wiadomości na temat przejęcia "Dying Light", więc odpowiem tutaj: Taka sama plotka krążyła po internecie rok temu i sytuacja się nie zmieniła - Techland jest niezależnym studiem i nie został przejęty przez innego wydawcę".

Źr. YouTube/Dying Light 2 - Trailer

Czytaj także:

Podobno nic nie dzieje się bez przyczyny. Plotki prawdopodobnie mają związek z procesem produkcyjnym "Dying Light 2". Przed długi czas o kontynuacji polskiego hitu było bardzo cicho, a sam Techland nie dzielił się z nami informacjami. Dopiero w grudniu ubiegłego roku twórcy ogłosili, że w 2021 roku otrzymamy nowe informacje związane z kontynuacją ich największego hitu. Możemy wnioskować, że prace nad "Dying Light 2" trwają, ale wciąż nie wiemy kiedy ponownie będziemy mogli "skakać po dachach uciekając przed zainfekowanymi". Oczywiście ma to związek z trwającą pandemią koronawirusa, ale warto pamiętać o tym, że premiera była już przekładana kilkukrotnie.

Czekamy na nowe informacje.


Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

American Truck - zostań kierowcą wirtualnej ciężarówki

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 10:16
Symulatory jazdy ciężarówką cieszą się w Polsce niezwykłym powodzeniem. Zarówno Euro Truck Simulator jak i American Truck Simulator zebrały wokół siebie rzeszę fanów, którzy cały czas pokonują kolejne kilometry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaming to sport, nie tylko rozrywka. Najważniejsze turnieje i zawody

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 17:00
E-sport to dziedzina, która rozwija się bardzo dynamicznie, a turnieje, konkursy czy zawody e-sportowe i rywalizacja graczy na najwyższym poziomie wpisują się coraz częściej w kalendarze ważnych wydarzeń na całym świecie.
rozwiń zwiń