Gry "zabite" przez czas, deweloperów i... samych graczy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 17:15
Gry, które początkowo były prawdziwymi hitami z czasem zostały uśmiercone m.in. samych graczy, którym serie po prostu się nudziły, albo przez chciwość deweloperów oraz błędne decyzje podczas procesu tworzenia kontynuacji. 
Słuchawki gamingowe
Słuchawki gamingoweFoto: frenky362/shutterstock

shutterstock gaming gra komputer pizza 1200.jpg
Studiuj e-sport. Studia pełne gier wideo?

W historii gier komputerowych wielokrotnie byliśmy świadkami upadku wielkich marek. Choć dochodziło do przypadków, że zapomniany tytuł powracał w glorii i chwale za sprawą udanego wskrzeszenia serii, to rzadkość. - Świetnym przykładem jest seria "Medal Of Honor", która została wyparta przez "Call of Duty" - mówili Wojtek "Wojo" Animucki i Michał Znajewski . - Jej fabuła opierała się na historii pierwszej i drugiej wojny światowej. Twórcy dodatkowo "dobili" tę serię kolejną, czyli "Battlefield". Były próby wskrzeszenia jej i miała swój epizod z VR-em, ale to był totalny niewypał - wspominali goście Czwórki. 

Posłuchaj
16:45 czwórka gaming 2021_05_30.mp3 Które tytuły po latach świetności zniknęły z rynku? (Strefa gamingu/Czwórka) 

Czytaj także:

W 1994 roku na rynku pojawiła się "Jagged Alliance", w której gracze dowodzili grupą najemników. O ile pierwsza część była prawdziwym hitem, kolejne odsłony okazywały się klapą. - Gwoździem do trumny była część z 2018 roku czyli "Jagged Alliance: Rage!". Ten potworek pogrzebał serię na dobre - tłumaczyli eksperci. - Gra przeszła bez echa i okazała się bardzo średnia albo wręcz kiepska. 

Posłuchaj także:

Gier porzuconych, uśmierconych i zapomnianych nie brakuje. Kolejną serią, która "umarła" była kultowa "Silent Hill". - W 2016 roku ukazała się kolejna odsłona, która świetnie się zapowiadała, ale nie udało się - podkreślali. - Jeśli chodzi o gry typu "survival horror", to obok "Resident Evil" był główny tytuł. Większość tych gier była do siebie bardzo podobna, a sam "Resident Evil" czerpał z "Alone In The Dark", czyli także kolejnej zapomnianej serii.

Jak przyznali goście Czwóki gry te - nawet z dzisiejszej perspektywy - wyglądały bardzo dobrze. - Powodów do ich upadku jest wiele, nie ma więc jednej uniwersalnej odpowiedzi. Kilka z nich mogłoby zostać wskrzeszonych, i jeśli tak się stanie to jest szansa, że odniosą spektakularne sukcesy - podkreślali goście Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Gość: Wojtek "Wojo" Animudzki (youtuber), Michał Znajewski (Gameset - Games Marketing)

Data emisji: 30.05.2021

Godzina emisji: 12.15

kd

Czytaj także

John Rambo w "Call of Duty: Warzone"?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 09:48
Podczas ostatniej audycji "Strefa gamingu", w kalendarium gracza Mateusz Kulik poruszył wątek potencjalnej obecności Johna Rambo w "Call of Duty: Warzone". Wielu graczy zgodnie uznało, że pasowałby on idealnie do tej formuły rozgrywki. Niedługo musieliśmy czekać na odpowiedź ze strony Activision.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Biomutant" - dobra sprzedaż w obliczu rozczarowania

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 14:00
Długo wyczekiwany "Biomutant" w końcu zadebiutował na PC, XONE oraz PS4. Ten niecodzienny RPG akcji stworzony przez studio Experiment 101 od kilku tygodni rozpalał wyobraźnię graczy. Czy rzeczywiście warto było czekać?
rozwiń zwiń