"Biomutant" - dobra sprzedaż w obliczu rozczarowania

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 14:00
Długo wyczekiwany "Biomutant" w końcu zadebiutował na PC, XONE oraz PS4. Ten niecodzienny RPG akcji stworzony przez studio Experiment 101 od kilku tygodni rozpalał wyobraźnię graczy. Czy rzeczywiście warto było czekać?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dean Drobot

słuchawki gaming shutterstock 1200x660.jpg
Dźwięk - tajemnica dobrej gry?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest "Biomutant" zgodnie z opisem dostępnym w encyklopedii gier. To przedstawiciel gatunku RPG akcji, który został wyprodukowany przez Experiment 101 i wydany przez THQ Nordic. Gra przenosi nas do dziwnego świata, łączącego elementy postapokaliptycznego science fiction z motywami z kina kung-fu. Zaczynając zabawę, gracz od zera kreuje swojego bohatera, a potem podczas rozgrywki swobodnie go rozwija, wybierając między montowaniem mu w ciele cyberwszczepów lub rozwijaniem specjalnych zdolności. Brzmi ciekawie i obiecująco prawda? Niestety diabeł tkwi w szczegółach.

 ZOBACZ WIĘCEJ Ciekawostki, relacje, wywiady - audycja "Strefa gamingu"

Na platformie Steam średnia ocen wystawionych przez graczy wynosi zaledwie 55% co klasyfikuje tytuł do grupy średniaków. Gracze narzekają przede wszystkim na niezbyt interesujący początek gry oraz zbyt długi czas oczekiwania na dynamiczną akcję. Nie brakuje także głosów, że narrator, który na początku sprawia bardzo pozytywne wrażenie z czasem staje się nudny, powtarzalny i irytujący. Mimo wszystko gra sprzedaje się bardzo dobrze i w miniony weekend w szczytowym momencie bawiło się równocześnie 55 tys. graczy. Produkcja zajmuje także drugie miejsce na liście bestsellerów Steam, ustępując miejsca jedynie nieśmiertelnemu "Wiedźminowi 3".

Źr. GryOnLineTrailery/Biomutant - Explanation Trailer

"Biomutant" również nie może poszczycić się dobrymi ocenami w serwisie Metacritic. W momencie powstawania tego artykułu średnia waha się od 62% do 68% / 100%. Recenzenci wytykają liczne błędy oraz glitche a gracze dokładają swoje trzy grosze punktując kolejne wady produkcji.

Mimo dobrej sprzedaży oceny wskazują na to, że "Biomutant" rozczarowuje na wielu płaszczyznach. A czy Wy już mieliście okazję zagrać i zgadzacie się z negatywnymi opiniami? Sekcja komentarzy należy do Was!

 

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

aw

Czytaj także

W gamingu wciąż szukamy realizmu?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 08:43
- Dawniej gracze domagali się przede wszystkim realizmu w grze. Dziś dobrze jest mieć rozwiązania hybrydowe: możesz zwiedzać szczegółowo dopracowany świat, ale masz też możliwość liniowego przejścia gry - tłumaczył gość Czwórki, gamer Andrzej Śledź. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moralne wybory w grach komputerowych

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 17:00
Mimo rosnącej popularności e-sportu nadal nie brakuje zwolenników grania w pojedynkę. Nawet wielu e-sportowców wspomina, że czasem warto odpocząć od rywalizacji na rzecz wciągającej i relaksującej rozgrywki. Wielu deweloperów tworząc swoje produkcje bardzo często stawia na mechanikę dokonywania moralnych wyborów, których konsekwencje poznajemy dopiero w późniejszym etapie gry.
rozwiń zwiń