Postapokalipsa to wciąż świetny temat dla twórców gier

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 07:58
Temat postapokalipsy w grach, okraszonej obecnością żywych trupów,  to niekończący się potencjał dla deweloperów. Chociaż na horyzoncie już widać "Dying Light 2",  a gracze wciąż zachwycają się "Days Gone",  Microsoft przygotował dla graczy miłą niespodziankę.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Parilov

zmierzymy się z wydarzeniami, które zapisały się na kartach historii. 

słuchawki gaming shutterstock 1200x660.jpg
Dźwięk - tajemnica dobrej gry?

"State of Decay" w momencie swojej premiery od razu zgromadziło wokół siebie pokaźną liczbę fanów. Chociaż tytuł aż prosił się o nieobecny moduł kooperacji, zawartość gry była tak bogata, że gwarantowała setki godzin dobrej zabawy dla jednego gracza. Twórcy wyciągnęli odpowiednie wnioski i w "State of Decay 2" otrzymaliśmy wszystko to, czego brakowało pierwszej części. Tytuł ma już swoje lata i wyglądało na to, że wsparcie dla tej produkcji zostało zakończone.

Tymczasem Microsoft wraz z Undead Labs przygotowało dla graczy niespodziankę. W trakcie przygotowań znajduje się bezpłatny dodatek zatytułowany "Homecoming". Zaoferuje on całkowicie zremasterowaną mapę, po której mogliśmy się poruszać w pierwszej odsłonie serii. Oprócz tego - zgodnie z zapowiedziami - czeka nas bardzo dużo nowej zawartości. Twórcy zapowiadają nowych bohaterów, misje i zadania do wykonania, bronie, a także osiągnięcia.

Czytaj także:

"State of Decay 2" przenosi nas do postapokaliptycznego świata opanowanego przez zombie, a fabuła rozgrywa się mniej więcej półtora roku po wydarzeniach z pierwszej części. Co istotne, aby dobrze się bawić wcale nie trzeba dokładnie znać fabuły. "State of Decay" nazywane jest także przez graczy "GTA z zombie", co idealnie opisuje rozgrywkę. Ponownie wcielamy się w grupę ocalałych i walczymy o przetrwanie w sandboxowym świecie wzorowanym na prowincjach Stanów Zjednoczonych.

"Homecoming" zadebiutuje już 1 września 2021 roku.

 Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

Gaming to sport, nie tylko rozrywka. Najważniejsze turnieje i zawody

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 17:00
E-sport to dziedzina, która rozwija się bardzo dynamicznie, a turnieje, konkursy czy zawody e-sportowe i rywalizacja graczy na najwyższym poziomie wpisują się coraz częściej w kalendarze ważnych wydarzeń na całym świecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Baseniary" jednak zbanowane. Twitch posłuchał graczy

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 14:38
Popularne "baseniary" Amouranth i Indiefoxx zostały zbanowane na Twitchu. Wcześniej na potrzeby kontrowersyjnych streamów została utworzona specjalna kategoria o nazwie "Hot Tubes, Pools and Beaches", która wywołała falę krytyki wśród graczy.
rozwiń zwiń