Crysis Remastered Trilogy. Kiedy premiera?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 07:45
"Crysis" zrewolucjonizował rynek. Wykorzystana wtedy technologia oraz niespotykana wcześniej interakcja z otoczeniem przebiła skalę cenionej przez graczy immersji. Kiedy 14 listopada 2007 roku na rynku zadebiutował "Crysis", świat graczy oszalał. Tytuł, podobnie jak kilka lat wcześniej "Far Cry", palił konsole i karty graficzne. Dosłownie.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Gorodenkoff/Shutterstock.com

Czytaj także
Robocop 1200 shutter Joko Santoso markadhut .jpg
RoboCop Rouge City. Polacy wskrzeszają legendę

 "Crysis" zrewolucjonizował rynek. Wykorzystana wtedy technologia oraz niespotykana wcześniej interakcja z otoczeniem przebiła skalę cenionej przez graczy immersji. Fizyka rozpadających się budynków, łamiących się drzew czy chociażby ruszające się źdźbła trawy pod ciężarem naszego bohatera, wymagały komputera, którego wartość spokojnie przekraczała pięć tysięcy złotych.

Znalazłem się w gronie szczęśliwców, który akurat czekał na nowy komputer, a najdroższym jego podzespołem była właśnie najpotężniejsza karta graficzna dostępna na rynku. "Crysis" dosłownie wgniótł mnie w gamingowy fotel i do dziś wygląda przepięknie za sprawą silnika CryEngine. Niestety, seria poszła - moim zdaniem - w złym kierunku i z rewelacyjnego shootera zamieniła się w raczej średnią grę akcji.

Źr. Youtube/Crysis Remastered Trilogy - Official PlayStation 3 vs. PlayStation 5 Comparison Trailer


shutterstock gaming gra komputer pizza 1200.jpg
Studiuj e-sport. Studia pełne gier wideo?

W trakcie panującej mody na odświeżanie klasyków zapowiedź "Crysis Remastered Trilogy" nie była dużym zaskoczeniem. Wciąż pozostawało jednak pytanie, kiedy ponownie będziemy mogli powrócić do dżungli. Na Twitterze pojawiła się informacja, że odświeżona trylogia pojawi się na platformach PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

W ogłoszeniu najbardziej zaskakuje obecność konsoli stworzonej przez Nintendo. Bez wątpienia nie zobaczymy tutaj olśniewających widoków tak, jak na komputerach osobistych, ale sam fakt, że Switch będzie w stanie uciągnąć tego graficznego potwora, może budzić podziw. Konsola poradziła sobie już z takimi hitami jak "Wiedźmin 3" czy "Mortal Kombat 11". Jeżeli dodamy do tego "Borderlands" lub "Immortals", gracze mogą być wdzięczni japońskiemu gigantowi za zmianę swojej polityki wydawniczej. Od dłuższego czasu Nintendo to już nie tylko "Mario" lub "Pokemony",  lecz naprawdę prawdziwe hity od wydawców z całego świata.

Czytaj także:

Powracając do meritum: kiedy zagramy w odświeżoną trylogię "Crysisa"? Gra zadebiutuje już 15 października 2021 roku. Nie pozostaje nic innego jak wyciągnięcie z szafy zakurzonego nano - kombinezonu i przygotowanie się do walki z obcym najeźdźcą.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

aw

Czytaj także

Wirtualna rzeczywistość. "To z pewnością przyszłość gamingu"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 16:27
Pierwotnie uznawana była za "gadżet dla bogaczy", zabawkę, która w żaden sposób nie zrewolucjonizuje gamingu. Okazuje się jednak, że VR zaczyna gwałtownie zyskiwać na popularności i coraz częściej jest stałym elementem gier. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moralne wybory w grach komputerowych

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 17:00
Mimo rosnącej popularności e-sportu nadal nie brakuje zwolenników grania w pojedynkę. Nawet wielu e-sportowców wspomina, że czasem warto odpocząć od rywalizacji na rzecz wciągającej i relaksującej rozgrywki. Wielu deweloperów tworząc swoje produkcje bardzo często stawia na mechanikę dokonywania moralnych wyborów, których konsekwencje poznajemy dopiero w późniejszym etapie gry.
rozwiń zwiń