Zombie, duchy - najbardziej przerażające gry na Halloween

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 15:00
Jest taki dzień w roku, w którym budzą się istoty z sennych koszmarów. Sprawdzamy, które gry warto wybrać podczas Halloween.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Kiselev Andrey Valerevich/Shutterstock.com

- Szczypta żaby, krucze pióra, trochę kości, wilcza skóra, proch magiczny, wielkie kły - pierwsze gry przedstawiasz ty - tak rozpoczął specjalne halloweenowe wydanie "Strefy gamingu", prowadzący audycję Łukasz "Jeffrey" Chmiel. Wraz z Łukaszem Rzadkowskim - autorem portalu iminfected.pl oraz książki "Leksykon żywej śmierci" - opowiadali na antenie Czwórki o najstraszniejszych, pełnych grozy grach. 

Posłuchaj
50:08 Czwórka/Strefa gamingu - gaming halloween 31.10.2021.mp3 Strefa gamingu na Halloween - najbardziej przerażające gry (Strefa gamingu/Czwórka)

- Jedna z gier, która mocno zapadła mi w pamięć i którą bardzo dobrze pamiętam, to gra "F.E.A.R." - mówi gość audycji. - Gdy w nią grałem wraz z kumplem, zgasiliśmy światła, a jedynym źródłem światła był monitor komputera. Ta gra łączyła w sobie strach, niesamowity dźwięk i klimat.

Warto wspomnieć, że "F.E.A.R." garściami czerpał z azjatyckiego kina grozy. Za bohaterem cały czas poruszała się mała dziewczynka, w białej sukni i czarnych włosach, które opadały jej na twarz. - Gdy pojawiała się na ekranie, naprawdę można było się przestraszyć - opowiada Łukasz Rzadkowski. - Jest to prosta strzelanka. Jednak zapamiętałem tę grę ze względu na emocje, które za sobą niosła, a przede wszystkim strach, który wraz z kumplem odczuwaliśmy. Ta gra mocno zadziałała na moją psychikę. Jakby ktoś się chciał "pobać", to ją polecam.

Źr. Youtube/F.E.A.R. Official Trailer

shutterstock Anton27 dziewczyna gracz konsola gaming 1200.jpg
Gry przygodowe i strategiczne - czym zostały zastąpione?

Mówiąc o horrorach, nie sposób nie wspomnieć o serii filmowej "Halloween" oraz "Piątek 13" - na podstawie którego powstała również gra. Jak się okazuje, skopiowano w niej rozwiązania z gry "Dead by Daylight".

- "Dead by Daylight" dosłownie wstało z martwych, za sprawą licznych aktualizacji i dzięki dodatkom. To właśnie tam możemy wcielić się w doskonale znanego wielbicielom horrorów Michaela Myersa, w Ghostface z "Krzyku", a także w Leatherface z "Teksańskiej masakry piłą łańcuchową" - wylicza Łukasz "Jeffrey" Chmiel. - Założenia są proste. Jest grupa ocalałych sterowana przez graczy i jest morderca, który ma ich po prostu dopaść na mapie, na której rozgrywa się akcja. Występuje tam cała plejada gwiazd z kina grozy, a jest w czym wybierać.

Źr. Youtube/ Dead by Daylight

Jak radzili w audycji specjaliści od gamingu, w poszukiwaniu świata zombie, duchów oraz zjawisk paranormalnych warto również sięgnąć po takie gry jak "Resident Evil", "The Forest", "Silent Hill", "Alone in the Dark", "Amnezja", "Phasmophobia","Dead Space", "Left 4 Dead ", "Back 4 Blood", "Days Gone", "Bloodborn", a także "Medium" oraz "Blair Witch".

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Gość: Łukasz Rzadkowski (portal iminfected.pl, autor książki "Leksykon żywej śmierci")

Data emisji: 31.10.2021

Godzina emisji: 12.08

aw

Czytaj także

Gaming to sport, nie tylko rozrywka. Najważniejsze turnieje i zawody

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 17:00
E-sport to dziedzina, która rozwija się bardzo dynamicznie, a turnieje, konkursy czy zawody e-sportowe i rywalizacja graczy na najwyższym poziomie wpisują się coraz częściej w kalendarze ważnych wydarzeń na całym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualna rzeczywistość. "To z pewnością przyszłość gamingu"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 16:27
Pierwotnie uznawana była za "gadżet dla bogaczy", zabawkę, która w żaden sposób nie zrewolucjonizuje gamingu. Okazuje się jednak, że VR zaczyna gwałtownie zyskiwać na popularności i coraz częściej jest stałym elementem gier. 
rozwiń zwiń