"Battlefield 2042" - kolejny blamaż 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 14:50
"Battlefield" miał powrócić w glorii i chwale. Przynajmniej tak zapowiadali twórcy. Jednak najnowsza część o podtytule "2042", która miała stanowić ukłon w stronę najwierniejszych fanów serii i zapewnić setki godzin zabawy - znalazła się wśród najgorzej ocenianych gier 2021 roku.
Battlefield 2042
Battlefield 2042 Foto: shutterstock/Miguel Lagoa

"Battlefield" to popularna seria sieciowych strzelanek, której początki sięgają 2002 roku. Rozległe mapy, możliwość korzystania z pojazdów i emocjonujące starcia porwały graczy, a studiu DICE udało się wyznaczyć nowe standardy. Wraz z rozwojem marki mieliśmy do czynienia z jakościową przeplatanką.

Tłumacząc najprościej, na jednego, dobrego "Battlefielda" przypadało kilka złych. Twórcy nie do końca mieli jednolitą koncepcję rozwoju serii i gubili się w swoich nietrafionych pomysłach. Tym samym wśród uwielbianych odsłon, do których możemy zaliczyć "Battlefield 1942", "Battlefield: Bad Company 2", "Battlefield 4" i "Battlefield 1", pojawiły się takie wpadki jak "Battlefield Heroes", "Battlefield: Hardline" i najnowszy "Battlefield 2042", przy którym hejtowany "Battlefield V" to majstersztyk.


gaming klawiatura shutterstock 1200.jpg
Jak zacząć przygodę z projektowaniem gier komputerowych?

Źr. Youtube/Oficjalny zwiastun Battlefield 2042 (ft. 2WEI)


To wręcz niewyobrażalne, że studio DICE nie było w stanie wyciągnąć wniosków z poprzednich odsłon oraz otwartych beta testów. "Battlefield 2042" rozczarowuje niemalże na każdej płaszczyźnie, a gracze prześcigają się w publikacji filmików, które obnażają wady produkcji. Wiecie, jak aktualnie sprawdza się tabelę wyników? Nie sprawdza się jej w ogóle, ponieważ z niezrozumiałych powodów twórcy zdecydowali się ją… usunąć.

Wpakowanie całego magazynka w przeciwnika lub celny strzał z karabinu snajperskiego również nie gwarantuje nam sukcesu, ponieważ hitboxy nie zawsze odnotowują celne trafienie. Zmuszeni jesteśmy także do rozgrywania starć tylko w dwóch trybach i nawet kreatywne narzędzie, jakim jest Portal, nie ratuje ubogiej zawartości. Medyk również stał się bezużyteczny, gdyż gracze rzucają apteczki na drony i wykorzystują je do mobilnego leczenia towarzyszy. Takich "perełek" jest oczywiście znacznie więcej.

Średnia ocen wystawionych przez graczy na platformie Steam w momencie pisania tego artykułu wynosi 27 proc. na 100 proc. Tym samym "Battlefield 2042" zajmuje 9. miejsce w rankingu najgorzej ocenianych gier na wspomnianej platformie. W serwisie Metacritic natomiast średnia wynosi 2,3 proc.

"GTA Trilogy" zostało dosłownie rozszarpane przez graczy. "Call of Duty: Vanguard" również wypadł słabo, podobnie jak hucznie zapowiadany "Far Cry 6". Nie sposób zapomnieć także o fatalnym "eFootball 2022". Teraz do tego grona dołącza "Battlefield 2042". Nie tak miało to wyglądać.

 

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

 aw

Zobacz więcej na temat: Czwórka gaming gra komputer
Czytaj także

“Death Stranding” i geniusz Hideo Kojimy

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 12:55
"Death Stranding" jaki jest, wszyscy wiemy. Debiutujące w 2019 roku dzieło Hideo Kojimy pozyskało pokaźną grupę fanów, ale bez wątpienia nie jest to produkcja dla każdego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

BEST Gamers Tournament - gratka dla fanów gier

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 09:30
W dzisiejszym wydaniu "Strefy studenta" opowiemy o BEST Gamers Tournament - największym turnieju gier komputerowych na Politechnice Warszawskiej. 
rozwiń zwiń