Dariusz Kuźniak: kulinarny freak z łódzkim stylem

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 18:55
- Jestem takim freakiem. Zawsze wychodzę z założenia, że wszystko się uda. A nawet jak się nie uda, to i tak będzie dobrze, a człowiek zapomina i idzie dalej - mówił w pierwszej odsłonie nowej audycji Czwórki "Nie na-żarty" szef kuchni Dariusz Kuźniak.
Audio
  • Dariusz Kuźniak o swoich inspiracjach, drodze do kulinarnej kariery, doświadczeniach zbieranych na całym świecie i popisowych daniach (Nie na-żarty/Czwórka)
Dariusz Kuźniak
Dariusz KuźniakFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

1200x660_czworka_01a-01.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Nowe audycje w ramówce Czwórki >>>

W Czwórkowym studiu Dariusz Kuźniak opowiadał m.in. o swojej drodze do kulinarnej kariery i popisowych daniach. Jak przyznał, zawodowo ukształtował go "specyficzny łódzki klimat". - Łódź jest znana z kulinarnej wielokulturowości, mnogości smaków. Łódzka kuchnia dawniej była bardzo uboga, więc "czarowano" różne rzeczy. Z tego wynika jej dzisiejsze bogactwo - mówił gość Czwórki. Ale Dariusz Kuźniak poznawał też smaki Francji, Irlandii i Wielkiej Brytanii. - Wiele nauczyłem się w Normandii od tamtejszych, starszych szefów kuchni. Przekazali mi tajemnice, do których inaczej musiałbym dochodzić przez lata - mówił Dariusz Kuźniak.

Praca w gastronomii jest naprawdę bardzo ciężka i nie da się tu szybko zarobić wielkiej kasy. To trzeba kochać. I ważne, by zawsze w pracy dawać z siebie wszystko, to później będzie procentować Dariusz Kuźniak

Jego ulubionym daniem jest przyrządzana własnoręcznie kaczka. Co Dariusz Kuźniak najlepiej zapamiętał z pobytu w Normandii i dlaczego okrzyknięto go tam "królem muli"? Jak smakuje azjatycki streed food i dlaczego tamtejsze smaki są skuteczne w walce z komarami? Po co Dariusz Kuźniak trzyma w domu baniak z ciekłym azotem i jakie "szybkie tricki" stosuje czasem w kuchni? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Dariusz Kuźniak radził także młodym adeptom kulinarnej sztuki, jak zacząć karierę w tym zawodzie i opowiadał o tym, ile prawdy jest w stereotypach dotyczących pracy w gastronomii. 

Posłuchaj także nagrania całej godziny audycji w której przygotowaliśmy także jajko poche. POSŁUCHAJ >>>

"Nie na-żarty" to nowa audycja na antenie Czwórki. W jej ramach co tydzień w sobotę od 17.05 do 18.00 będziemy spędzać czas przy wspólnym stole, i rozmawiać o jedzeniu, street fodzie, ale także tej bardziej wykwintnej, restauracyjnej kuchni. Będziemy też podpowiadać, jak zrobić ciekawe potrawy w domu. 

***

Tytuł audycji: Nie na-żarty

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Dariusz Kuźniak (szef kuchni, osobowość telewizyjna)

Data emisji: 5.10.2019  

Godzina emisji: 17.07

kd

Czytaj także

Twin Peaks. Miasteczko grozy, w którym można dobrze zjeść

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 14:56
Na ekranach telewizorów znów pojawi się kultowa tablica z napisem "Miasteczko Twin Peaks", a z głośnika popłynie motyw muzyczny Badalamentiego. - W tym serialu jedzenie jest wszędzie i znaczy więcej niż nam się wydaje. Pojawia się ono w kluczowych momentach - mówił dziennikarz Marcin Radomski.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przepis na imprezowe jedzenie. "Wykorzystaj to, co masz w lodówce"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 15:00
Koreczki, kanapeczki, sałatka jarzynowa - jak przygotować się na przyjęcie gości, co podać i jak zrobić to szybko i zdrowo, mówiła w Czwórce Agnieszka Mielczarek współautorka książki Tuba Smaku, prowadząca kanał "Jedz inaczej" na YT.
rozwiń zwiń