Nieprzeciętni 2020 - zobacz relację z uroczystej gali

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 19:20
Znamy zwycięzcę plebiscytu Nieprzeciętni 2020! Arkadiusz Andrejkow wygrał tegoroczną odsłonę i zyskał tytuł Nieprzeciętnego 2020. 35-letni Andrejkow to twórca street artu "Cichy Memoriał", polegającego na malowaniu murali na starych drewnianych budynkach Podkarpacia. 
Audio

Podczas realizacji swoich prac Arkadiusz Andrejkow korzysta ze starych fotografii rodzinnych mieszkańców miejscowości, w których powstawały prace. Obserwatorzy projektu murale na stodołach nazwali "deskalami".

NIEPRZECIĘTNI 2020 Poznaj wszystkich finalistów >>> 

Projekt narodził się podczas wielu podróży artysty pomiędzy podkarpackimi miejscowościami. Obserwując kolejne wioski dostrzegł malarski potencjał w starych stodołach i szopach. - Pomyślałem, że mogłyby one stanowić taką nietypową plenerową i wiejską galerię sztuki ulicznej. Ściany drewnianych stodół były dla mnie idealnie przygotowanymi podłożami malarskimi. Poprzez swoją surowość i brak podkładu były praktycznie gotowe, aby przystąpić do pracy - mówi Arkadiusz Andrejkow.

Poza street artem Arkadiusz Andrejkow zajmuje się także malarstwem - na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych, m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Zamościu, czy Rzeszowie, a także ponad dwadzieścia prezentacji zbiorowych.

Czytaj także:

Arkadiusz Andrejkow Arkadiusz Andrejkow

"Nieprzeciętni" to plebiscyt radiowej Czwórki, adresowany do młodych ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy. Przez całą wiosnę na stronie plebiscytu prezentowane były sylwetki całej dziesiątki finalistów, osób o bardzo różnych zainteresowaniach - od artystycznych, przez medyczne i edukacyjne, na społecznych kończąc.

ZOBACZ WIĘCEJ Nieprzeciętni 202 - serwis specjalny >>>

  Okazało się, że ten rok to aż dwa rekordy w historii plebiscytu: nadeszło 420 zgłoszeń, a w internetowym głosowaniu oddano ponad 72 tysiące głosów! Głosować można było do 14 czerwca.

  Nieprzeciętni 2020 - statuetka zwycięzcy/fot. Bartosz Bajerski/Polskie Radio Nieprzeciętni 2020 - statuetka zwycięzcy/fot. Bartosz Bajerski/Polskie Radio

  Tegoroczną galę finałową - w nietypowej formie, bo online - poprowadzili Kasia Dydo-Rosłoń i Kuba Marcinowicz, a o oprawę muzyczną zadbał DJ Bert. Wydarzenie transmitowane było na stronie Czwórki i w naszych social mediach. 

  ***


  Materiały sponsora/mat. pras. Materiały sponsora/mat. pras.

  kd/ac

  Czytaj także

  Kto zostanie Nieprzeciętnym 2020? Głosowanie zakończone. Czekamy na Galę

  Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 10:44
  Do 14 czerwca można było oddać głosy na swoich faworytów w plebiscycie Nieprzeciętni. Decyzję słuchaczy i internatów poznamy 25 czerwca podczas Gali "Nieprzeciętni 2020", która odbędzie się online.
  rozwiń zwiń
  Czytaj także

  Nieprzeciętni 2020. Przedstawiamy finalistów - Arkadiusz Andrejkow

  Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 16:55
  Arkadiusz Andrejkow to twórca projektu "Cichy memoriał", który polega na malowaniu murali na starych stodołach i szopach Podkarpacia.
  rozwiń zwiń