Nieprzeciętni 2020. Dowiedz się więcej o finalistach. Tym razem - Łukasz Pawlik

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 14:08
Kto zostanie Nieprzeciętnym 2020? To zależy od Ciebie! Pomagamy słuchaczom Czwórki w głosowaniu, przedstawiając dziesięcioro finalistów naszego plebiscytu. 
Audio
  • Łukasz Pawlik opowiada o swoim życiu, pasjach i o tym jak dzięki nim pomaga innym (Pasjonauci/Czwórka)
Łukasz Pawlik, arch. prywatne
Łukasz Pawlik, arch. prywatneFoto: arch. pryw.

nieprzecietni (1).jpg
Nieprzeciętni 2020. Zobacz serwis specjalny >>>

W gronie dziesięciorga finalistów plebiscytu Nieprzeciętni 2020 nalazł się Łukasz Pawlik. Jego motto życiowe brzmi "nie widzę, ale dużo dostrzegam". Na co dzień pracuje w dwóch domach kultury i w dziennym domu pomocy społecznej, studiuje dyrygenturę orkiestr dętych, angażuje się społecznie i cały czas pędzi do przodu.

ZAGŁOSUJ >>>


nieprzeciętni majcherek góźdź.jpg
Nieprzeciętni 2020. Finaliści: Hanna Góźdź i Ewa Majcherek

- To wielki zaszczyt znaleźć się w dziesiątce znamienitych osób, które robią wyjątkowe rzeczy i kochają to, co robią - mówił Łukasz Pawlik. Naszego finalistę do Plebiscytu zgłosiła narzeczona Sabina. - Gdyby nie ona nie byłbym w tym miejscu, w którym jestem. Jestem szczęśliwym człowiekiem - mówił Łukasz Pawlik. Opowiadał też o swoich maturalnych czasach. - Bardzo miło wspominam ten czas, to były wyjątkowe lata, kiedy na maturze nie było matematyki, co było dla mnie szczęśliwym trafem - przyznał w rozmowie z Czwórką. 

ZOBACZ TAKŻE Wystartował plebiscyt Nieprzeciętni 2020. "Szukamy ludzi wyjątkowych" >>>


Przemek Kaca2 Zawistowska small.jpg
Nieprzeciętni 2020. Finaliści: Przemek Kaca i Aleksandra Zawistowska

Łukasz Pawlik jest osobą niewidzącą od ośmiu lat. Jak przyznał w Czwórce, wciąż jednak pamięta świat, który go niegdyś otaczał. - Te obrazy zaczynają już uciekać, ale wciąż nie poddaję się, cały czas brnę do przodu, staram się stawiać sobie cele, spełniać marzenia. Nie marnuję czasu, bo życie jest darem i trzeba wykorzystać je jak najlepiej - tłumaczył w Czwórce. I to robi: pracuje m.in. w dwóch domach pomocy społecznej w Poznaniu. Co tydzień z miejsca swojego zamieszkania pokonuje około 300 km pociągiem, ale jak przekonuje - warto. - Prowadzę zajęcia muzyczne z seniorami. To piękne, jak ludziom w podeszłym wieku przypominają się młodzieńcze czasy. Jestem szczęśliwy, że mogę dać im taką szansę dzięki mojej muzyce - tłumaczył. Łukasz Pawlik jest akordeonistą od dziecka, od kilkunastu lat gra także w orkiestrze na instrumentach perkusyjnych i w tymi kierunku ma wykształcenie muzyczne, dziś studiuje dyrygenturę. - Gdy straciłem wzrok zmieniło się moje postrzeganie świata, ale też podejście do muzyki - wspominał w Czwórce. - Dziś staram się uprawiać swoją pasję, jednocześnie zarażając nią innych - tłumaczył. 


Magdalena Antoszewska 1200.jpg
Nieprzeciętni 2020. Finalistka Magdalena Antoszewska

ZOBACZ TAKŻE Nieprzeciętni 2019. Wielka gala - sprawdź, co się działo [GALERIA] 

Plebiscyt Nieprzeciętni 2020 wystartował 16 marca. Głosowanie na swoich faworytów trwa tylko do 14 czerwca, a zwycięzcę poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się 25 czerwca. Wśród dotychczasowych laureatów "Nieprzeciętnych" znaleźli się m.in. Michał Brańka, działacz akcji "Czerwone noski", który na co dzień pomaga chorym dzieciom, a także Mateusz Zaremba, który współtworzył rakiety kosmiczne, cewki Tesli, czy roboty minisumo, a przy okazji znajdował czas, by działać na rzecz innych. W ubiegłym roku Plebiscyt zwyciężył Michał Duchniewicz, który w tej chwili jest studentem medycyny w Cambridge.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadził: Beata Kwiatkowska

Gość: Łukasz Pawlik (finalista plebiscytu Nieprzeciętni 2020)

Data emisji: 06.06.2020

Godzina emisji: 11.20


Materiały sponsora/mat. pras. Materiały sponsora/mat. pras.

kd/pj


Czytaj także

Julia Gniadecka - dziewczyna z Fabryki snów

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 13:00
W kinie zakochała się jako dziewczynka, przez "Opowieści z Narnii". Po latach zaczęła wpsółpracować z producentem tego filmu Markiem Johnsonem i dziś mieszka w Los Angeles i w Fabryce snów realizuje swoje marzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Areta Szpura: każdy z nas może być nieprzeciętny

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 13:20
Aktywistka ekologiczna i autorka książki "Jak uratować świat" - jest jednym z jurorów Plebiscytu Nieprzeciętni. - Dla mnie nieprzeciętność to odwaga w wyrażaniu swoich poglądów - przekonuje Areta Szpura.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wczasy w PRLu. Czy dziś inspirują?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 09:37
- To nie jest książka biograficzna, choć wychowywałem się w PRLu, a obejmuje lata 1945-1989 - wyjaśnia Wojtek Przylipiak, autor "Czasu wolnego w PRLu". - Ona przywołuje pewne czasy, ale ja nie piszę, że to był wspaniały czas i wszystko było wtedy lepsze - dodaje. 
rozwiń zwiń