UTDF 2021. "W Salonie Ambientu gra muzyka stanu ducha"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 11:00
Centralny Salon Ambientu to jeden ze znaków rozpoznawczych Up To Date Festival w Białymstoku. - Muzyka ambientowa bardzo nawiązuje do naszej duchowości, a "stan ducha" to jest to, co czujemy, kiedy jej słuchamy - opowiada organizator Up To date Festival, Jędrzej Dondziło. 
Up To Date 2021
Up To Date 2021Foto: Radek Kamiński

Ambient w Polsce i na świecie zdobywa coraz większą popularność. Jest już nie tylko muzyką, której słucha się w samotności w domu, ale też na koncertach Jędrzej Dondziło

W Centralnym Salonie Ambientu muzyki słucha się leżąc na sofach, poduszkach czy "ambientowych" dywanach. - Pierwszy Salon Ambientu odbył się w białostockim klubie Zmiana Klimatu i nie był imprezą Up To Date. On dopiero trafił pod strzechę naszego festiwalu jako zwieńczenie cyklu imprez - wspomina rozmówca Gosi Jakubowskiej. - Nazwę wymyślił znany w Białymstoku animator kultury Damian Kudzinowski i fajnie połączył wszystkie wizje, które miałem na te spotkania.

Posłuchaj
50:54 CZWÓRKA Plantacja dzwiekow - salon ambientu 04 09 2021.mp3 Up To Date Festival: Plantacja dźwięków w Salonie Ambientu (Plantacja dźwięków/Czwórka) 

Up To Date Festival Up To Date Festival

Tworząc Salon Ambietu zależało nam, żeby kojarzył się z bezpieczeństwem i wygodą. Stąd cała scenografia. Żeby można było słuchać muzyki w komfortowych warunkach, Żeby nic nikogo nie uwierało Jędrzej Dondziło

W tym roku zagrali sk.ein, Vril, Gadi Sassoon, Simone Giudice oraz Bartosz Kruczyński. Ten ostatni na Up To Date wystąpił w dwóch różnych odsłonach - w Salonie Ambientu jako Bartosz Kruczyński Live, na Czwartej Scenie Czwórki jako Pejzaż. Artysta w swoich nagraniach odwołuje się zarówno do ambientu, minimalizmu, jak i muzyki klubowej, znajdując wspólny punkty w repetycji. - Bartek gra prosto z serca, bardzo podobało mi się, że korzystał z nietypowych jak na tę muzykę instrumentów, na przykład z Rolanda TB-303. To były acidowe dźwięki, ale w ambientowym ujęciu - opowiada Jędrzej Dondziło. - Przygotowując line-up festiwalu jesteśmy bardzo drobiazgowi, ale wybór artystów, którzy zagrają w Salonie Ambietu, wymaga szczególnej uwagi. Bo to oni zdecydują, jak wieczór będzie płyną i to od nich będzie zależał stan ducha uczestników festiwalu.   

Czwórka na Up To Date Festival 2021 - SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY >>>


Gosia Jakubowska na Up To Date Festival 2021 w Białymstoku Gosia Jakubowska na Up To Date Festival 2021 w Białymstoku

Zobacz także
up to date aleja ambientowa krzysztof karpiński 1200.jpg
Up To Date - festiwal w "zielonych płucach Polski"

Z Białegostoku Salony Ambientu wyruszyły w Polskę i stały się samodzielnym cyklem wydarzeń, które regularnie odbywają się w wielu miastach w kraju i promują takie gatunki jak ambient, modern classical, IDM, a nawet noise.

***

Tytuł audycji: Plantacja dźwięków

ProwadziMałgorzata Jakubowska

Gość: Jędrzej Dondziło (Dtekk, pomysłodawca i organizator festiwalu)

Data emisji: 04.09.2021

Godzina emisji: 18:05

kul

Czytaj także

Storytelling wg Up To Date. "Organiczny upcycling rzeczywistości"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 09:00
Pozdro Techno dla Seniorów, pocztówka dla babci to tylko część akcji promocyjnych jakie wokół Up To Date przygotowują organizatorzy festiwalu. Podczas warszawskiej konferencji Audioriver Lab zdradzili oni przepis na skuteczną komunikację.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Up To Date Festival 2020. Tak bawiliśmy się podczas święta muzyki elektronicznej

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 12:22
Sześć dni muzyki, 67 wykonawców i imprezy na otwartej przestrzeni. Zakończyła się 11. odsłona Up To Date Festival w Białymstoku. - Na tym festiwalu to muzyka jest górą - mówiła szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska.
rozwiń zwiń