"Pasjonaci edukacji" - kasa czeka na studentów

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 17:45
"Pasjonaci edukacji" to ogólnopolski program stypendialny dla studentów. Jego celem jest wspieranie młodych ludzi, którzy swoją przyszłość chcą związać z edukacją dzieci i młodzieży.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Gorodenkoff
shutterstock_praca zdalna 1200.jpg
Strefa studenta. Jak obronić dyplom w czasie pandemii?

Program stypendialny "Pasjonaci edukacji" przygotowuje Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju i zespół Centralnego Domu Technologii. Organizatorzy chcą zapewnić 50 przyszłym nauczycielom dobry start i zmotywować ich do rozwijania kompetencji w zakresie edukacji technologicznej.


Posłuchaj
15:56 Czwórka/ Strefa Studenta - program stypendialny "Pasjonaci edukacji" 09.03.2021.mp3 O programie stypendialnym dla studentów "Pasjonaci edukacji" rozmawiamy z Magdaleną Grzankowską, prezes Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju (Strefa Studenta/Czwórka)

 - Chcemy dotrzeć do studentów III roku studiów, którzy chcą być nauczycielem, edukatorem, którzy chcą się dodatkowo rozwijać, już studiując - mówi Magdalena Grzankowska, prezes Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju. - Dlatego chcemy im zapewnić fundusze na własny rozwój i w ramach programu chcemy im umożliwić realizację kursów, warsztatów, dzięki którym zobaczą, jak ta nauka może wyglądać i jak korzystać z tych narzędzi.

Zobacz także:


shutterstock_studenci_1200.jpg
Jaki zawód liczy się w pandemii?

Jak wynika z badań przeprowadzonych pod koniec lutego przez Polski Instytut Ekonomiczny, aż 85% nauczycieli deklaruje brak wcześniejszego przygotowania do wykorzystania narzędzi stosowanych w zdalnej edukacji. Program taki jak "Pasjonaci edukacji" może pomóc w podnoszeniu kompetencji z zakresu edukacji technologicznej i wypełnieniu tej luki. 

- Są to przede wszystkim kompetencje cyfrowe, ale nie tylko. Nasze warsztaty opierają się na metodologii STEAM, która jest połączeniem dziedzin takich jak nauka, technologia, sztuka, inżynieria i matematyka - tłumaczy gość audycji. - To taki sposób nauczania, gdzie uczeń sam szuka odpowiedzi na pytania, tworzy narzędzia, dostrzega związki pomiędzy różnymi dziedzinami i właśnie na takim interdyscyplinarnym podejściu nam zależy.


Źr. YouTube/ Pasjonaci Edukacji - nowy program stypendialny dla studentów

Jak zapewnia Magdalena Grzankowska, oprócz finansowego wsparcia dostępne będzie również wsparcie merytoryczne. - Chcemy studentów włączyć do całej społeczności nauczycieli. Mamy w Centralnym Domu Technologii bardzo szerokie grono edukatorów i nauczycieli, którzy są otwarci do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem - wyjaśnia. - Więc wydaje nam się, że to będzie największa wartość, że przyszli nauczyciele na etapie studiów będą wiedzieli, jak pracować, jak korzystać z nowoczesnych technologii.

Zobacz także:

Program jest skierowany do osób, które wiążą swoją przyszłość z edukacją i pracą nauczyciela. Zaproszeni są studenci III roku uczelni publicznych, studiów dziennych, na których odbywa się kształcenie przyszłych nauczycieli. - Mogą to być nie tylko studenci pedagogiki, ale też studenci kierunków humanistycznych oraz ścisłych, również edukacji artystycznej, medialnej, pedagogiki specjalnej, filologii polskiej itp. - wymienia gość Czwórki. - Podstawowym kryterium jest trudna sytuacja materialna, ważna jest średnia ocen, nie mniejsza niż 4,5 w poprzednim roku akademickim. Nabór stypendystów odbywa się online i trwa do 31 marca.

Czwórka objęła patronat medialny nad programem "Pasjonaci edukacji "Pasjonaci edukacji".

***

Tytuł audycji: Strefa Studenta
Prowadzi: Weronika Puszkar

Goście: Magdalena Grzankowska (prezes Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju)

Data emisji: 09.03.2021

Godz. emisji: 14.08

aw/mat.pras.

Czytaj także

Zagraniczne studia od stycznia? Sprawdź, jak aplikować

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 13:11
Tegoroczni maturzyści wciąż mogą aplikować na europejskie uczelnie. Wiele uczelni wprowadziło możliwość rozpoczynania roku akademickiego w styczniu. Chodzi m.in. o placówki w Irlandii, Holandii, Danii, we Włoszech, a także Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Talent za talent". Matura za pasem - sprawdź swoją kreatywność

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 19:50
Czas szkoły to okres, gdy bardziej niż kiedykolwiek możemy realizować swoje pasje. Dla przyszłych studentów, którzy mają ich wiele, a także są kreatywni, stworzono konkurs "Talent za talent", a Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem. 
rozwiń zwiń