NOSTALG1A o "Senti-Mental": dochodzenie do pewności siebie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2023 10:50
- W pracy nad solowym materiałem najwięcej czasu zajęło mi budowanie poczucia własnej wartości. Chociaż grałam na skrzypcach i chodziłam do szkoły muzycznej, to śpiewać zaczęłam dopiero w wieku 17 lat i długo nie wierzyłam w siebie - opowiada NOSTALG1A. Właśnie ukazała się jej debiutancka EP-ka "Senti-Mental".  
NOSTALG1A - nowa twarz na polskiej scenie muzycznej
NOSTALG1A - nowa twarz na polskiej scenie muzycznejFoto: Martyna Ogonek/Czwórka
  • NOSTALG1A to pseudonim artystyczny Kingi Pędzińskiej - wokalistki i autorki tekstów.
  • Artystka współpracowała między innymi ze Smolastym i cenionym, multiplatynowym producentem hip-hopowym Sher7ock’iem.
  • Solowo zadebiutowała pod koniec 2022 roku singlem "Szum".
  • "Senti-Mental" to jej pierwsza EP-ka. Z NOSTALG1Ą gościnnie wystąpili m.in. CatchUp, Frank Leen i Szczyl.  

- Zdecydowałam się nagrywać solowe numery, bo nie chciałam być wokalistką tła. Ale dla mnie ten proces był czymś więcej niż wychodzeniem z cienia innych artystów. Cztery lata temu byłam zupełnie inną osobą, niż jestem teraz. Niepewną i pełną strachu. Każda piosenka na "Senti-Mental" jest efektem przełamywania własnego oporu - mówi NOSTALG1A.  

Intymność po polsku

Znakiem rozpoznawczym artystki jest połączenie najnowszych muzycznych trendów sceny urban z charakterystycznym, delikatnym wokalem i bogatym wachlarzem emocjonalnym tekstów. - Nagrałam płytę o miłości, ale nie tylko o takiej, która pojawia się w relacji dwóch osób, ale też o miłości do samego siebie - opowiada artystka. - Język polski jest trudny, jeśli chodzi o wyrażanie intymności, bliskości i zmysłowości. Niektóre słowa balansują zbyt blisko kiczu albo wulgarności. Dlatego tak długo wahałam się, czy śpiewać po polsku.


NOSTALG1A wciska przycisk "on" i melduje się na scenie z debiutanckim kawałkiem "Szum". NOSTALG1A wciska przycisk "on" i melduje się na scenie z debiutanckim kawałkiem "Szum".

Sprawdź też:

"Wokaliści tła": Szczyl, Frank Leen, CatchUp i Małolat

Debiutancki projekt NOSTALG1I to seria utworów przygotowanych we współpracy z przedstawicielami szeroko rozumianego urbanu. Warstwa muzyczna to dzieło CatchUp'a, Frank Leena i Diseta, a gościnnie na EP-ce pojawiają się także Szczyl i Małolat. - Udało mi się współpracować z artystami, których lubię i których sama słucham. Te wybory nie były przypadkowe, moi goście pasują do mojej wizji muzyki - przyznaje rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. - Do Frank Leena napisałam, zanim się jeszcze poznaliśmy. Mam tę wiadomość do dziś: "nagramy coś, wierzę". I tak się stało - śmieje się.

Posłuchaj
59:07 2023_07_15 19_01_24_PR4_Departament_Tanca.mp3 "Senti-Mental". Jaka jest debiutancka EP-ka NOSTALG1I? (Departament tańca/Czwórka)

Miłość na freestyle'u

W utworze "Cała ta miłość" NOSTALG1Ę wsparł Szczyl - jeden z najbardziej utytułowanych raperów młodego pokolenia. - W pewnym sensie zdecydował o tym przypadek. Któregoś dnia Szczyl przyszedł do studia z Frank Leenem i "Cała ta miłość" powstała jako efekt freestyle'u. W dniu, w którym się poznaliśmy - wspomina artystka.

NOSTALG1A ft. Szczyl - Cała ta miłość (Official Video) | NOSTALG1A

Pierwszy koncert NOSTALG1I odbędzie się już we wrześniu na festiwalu Great September w Łodzi. 

NOSTALG1A i Ula Kaczyńska w audycji "Departament tańca". NOSTALG1A i Ula Kaczyńska w audycji "Departament tańca".

***

Tytuł audycji: Departament tańca

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Kinga Pędzińska (NOSTALG1A)

Data emisji: 15.07.2023

Godzina emisji: 20.05

kul

Czytaj także

"Paranoje" KIWI. Elektronika otwarta na interpretację

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 10:40
- Kiedy usłyszałam "bedroomowe" produkcje Billie Eilish, pomyślałam, że jest ten rodzaj muzyki, który interesuje mnie jako kompozytorkę. Zaczęłam robić takie numery i "kisić" je na dysku, aż któregoś dnia postanowiłam to wszystko zanieść do duetu Sarapata - opowiada KIWI. Artystka właśnie wydala nową EP-kę "Paranoje". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Holak o "EMO EP": wysmuciłem wszystkie smutki

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2023 16:40
- Wreszcie udało mi się pogadać o smutniejszych emocjach, o których nie wypada mówić na głos, a które według mnie są potrzebne. Na "EMO EP" wróciłem do notatkowego i brudnopisowego stylu. Częściej krzyczę niż rapuję  - opowiada Holak.
rozwiń zwiń