Nowe Technologie

W Rosji poważne problemy z internetem. Utrudniony jest dostęp do portali społecznościowych

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2024 21:11
W Rosji odnotowano poważne problemy w działaniu internetu. Niezależne media podały, że tysiące użytkowników w niemal wszystkich regionach kraju skarży się na brak dostępu do wielu stron internetowych. O szczegółach Maciej Jastrzębski, dziennikarz Polskiego Radia.
W Rosji odnotowano poważne problemy w działaniu internetu
W Rosji odnotowano poważne problemy w działaniu internetuFoto: Shutterstock/ALKLE&T/roan_ru

Nie ma oficjalnych informacji, które wskazywałyby przyczynę awarii. Portal "Internetowe wolności" napisał, że być może władze próbują przełączyć wszystkich użytkowników w Rosji na wewnętrzny serwer DNS.

Problemy z dostępem do internetu od początku stycznia 

Użytkownicy w Rosji mają problemy z dostępem do największych platform społecznościowych i rosyjskich wyszukiwarek. Utrudniony czasowo był także dostęp do stron banków, operatorów telekomunikacyjnych i platform rozrywkowych. Problemy z internetem odnotowywane są w Rosji od początku stycznia.

Najpierw były to lokalne utrudnienia z dostępem do portali społecznościowych w tych regionach, w których dochodziło do demonstracji, tak jak w Baszkirii i Jakucji. Później w europejskiej części Rosji tłumaczono czasowy brak dostępu do internetu koniecznością wprowadzenia odpowiednich ustawień w nadajnikach, aby współdziałały z systemami obrony powietrznej.

Posłuchaj
00:35 12788830_1.mp3 W Rosji odnotowano poważne problemy w działaniu internetu. Niezależne media podały, że tysiące użytkowników w niemal wszystkich regionach kraju skarżą się na brak dostępu do wielu stron internetowych. O szczegółach Maciej Jastrzębski (IAR)

Czytaj także:

IAR/Maciej Jastrzębski/kg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak