X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Urządzenia mobilne: krytyczny punkt bezpieczeństwa sieci

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 10:51
Ataki na urządzenia mobilne są największym zagrożeniem dla światowych firm. Na celowniku hakerów w 2013 roku będą nie tylko duże korporacje, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa. Rośnie koszt szkód wyrządzonych przez hakerów – dla ponad połowy (52%) firm przekroczyły one ponad 0,5 miliona USD.
Urządzenia mobilne: krytyczny punkt bezpieczeństwa sieci
To najnowsze wnioski wynikające z badań przeprowadzonych przez firmę Check Point Software Technologies w kwietniu 2013r. (badanie Mobile Security Survey) wśród 800 specjalistów branży IT na świecie. Według najnowszych analiz liczba ataków ze strony hakerów zarówno na osoby prywatne jak i przedsiębiorstwa w 2013 roku stale rośnie (wzrost o 60%), a największym zagrożeniem stają się urządzenia mobilne.
  • Głównym czynnikiem uzasadniającym wzrost zainteresowania hakerów tego typu urządzeniami jest rosnąca ilość urządzeń stosowanych przez korporacje do przechowywania danych firmowych. Tylko na przestrzeni ostatniego roku (2012-2013) firmy zwiększyły ilość urządzeń z 47% do 53%. Oznacza to, że obecnie ponad połowa firm na świecie przechowuje „poufne” dane na mobilnych urządzeniach pracowniczych. Jednocześnie rośnie liczba pracowników, korzystających z możliwości połączeń z firmową siecią za pomocą urządzeń mobilnych - 93% . Skuteczna strategia obrony przed atakami hakerów wymaga zastosowania systemów zabezpieczeń na wielu płaszczyznach.
Firmy starają się zabezpieczyć swoje sieci (38% badanych spółek) przed atakami blokując dostęp z komputerów pracowniczych do wyszukiwarek DropBox, GoogleDrive, Cloud. Mimo takich zabiegów w 2012 roku ilość ataków wzrosła prawie dwukrotnie, a Polska znajduje się wśród  najbardziej zagrożonych krajów Europie Środkowej i na świecie.
Dużym problemem, przed którym stoją obecnie firmy jest brak stosownych zabezpieczeń. Wynika to z powszechnego przekonania (93% badanych) o wysokich cenach zabezpieczeń. Tymczasem firmy zajmujące się zabezpieczaniem sieci  (m.in. Check Point ) coraz szybciej reagują na zmiany rynkowe i wprowadzają zaawansowane systemy dla małych firm o parametrach spełniających wymogi dużych sieci korporacyjnych.
  • Z naszych badań wynika, że 79% firm na świecie miało do czynienia z atakami w cyberprzestrzeni w 2012 roku. Tymczasem sprzedaż zabezpieczeń systemowych rośnie w znacznie mniejszym tempie – przyznaje Krzysztof Wójtowicz, dyrektor zarządzający Check Point Software Technologies Polska.
Jak podkreślają przedstawiciele firmy Check Point, polskie przedsiębiorstwa stosując oprogramowanie antywirusowe, skupiają się na ochronie systemów i poufnych informacji korporacyjnych (94% badanych), a nie bazach danych. Tymczasem najbardziej narażone na ataki są właśnie przedsiębiorstwa przechowujące wrażliwe dane – bez względu na to, czy są to duże, czy małe firmy. Prawie połowa (42% badanych firm) oceniła straty spowodowane atakami na kwotę przewyższającą 100.000 USD.
W ocenie specjalistów branży IT i bezpieczeństwa całkowita wartość kosztów, jakie poniosły polskie firmy w wyniku ataków hakerów w 2012 roku mogła sięgnąć kwoty  100 mln zł.autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Ciemniejsza strona BYOD: bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 09:13
Ataki na urządzenia mobilne są największym zagrożeniem dla światowych firm. Na celowniku hakerów w 2013 roku będą nie tylko duże korporacje, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa. Rośnie koszt szkód wyrządzonych przez hakerów – dla ponad połowy (52%) firm przekroczyły one ponad 0,5 miliona USD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MŚP też mogą paść ofiarą cyberprzestępczości

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 11:39
Prawie 70 proc. przedstawicieli małych firm nie wierzy lub nie wie, że naruszenie bezpieczeństwa danych spowoduje skutki finansowe lub negatywnie wpłynie na wiarygodność ich biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każda firma się boi

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 10:12
Wg badania IDC Analysis Perspective Worldwide Security Products z końca 2012, prawie 50 proc. firm uważa, że ich infrastruktura IT jest podatna na atak. Powoduje to wzrost wymagań wobec rozwiązań bezpieczeństwa korporacyjnego.
rozwiń zwiń