X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Bezpieczeństwo chmury w opinii MŚP

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 14:00
Małe i średnie firmy, które wdrożyły chmurę jako główny powód przejścia do tego modelu dostarczania usług, wskazują bezpieczeństwo danych.
Bezpieczeństwo chmury w opinii MŚP
Foto: glowimages.com

Kwestie związane z bezpieczeństwem usług w chmurze od dawna budzą wiele dyskusji. Jak pokazuje badanie SMB Cloud Survey 2013, przeprowadzone przez Ipsos MORI na zlecenie Microsoft, jest to główny powód implementacji rozwiązań cloud computing, a jednocześnie źródło wątpliwości.

  • Bezpieczeństwo danych przechowywanych w chmurze budzi wątpliwości 56% polskich MŚP ogółem. Jednocześnie 73% przedstawicieli małych i średnich firm skłania się ku chmurze właśnie ze względu na poczucie bezpieczeństwa, a 70% wręcz deklaruje, że usługi w chmurze poprawiają bezpieczeństwo danych i online.
  • Jeszcze większe zaufanie do cloud computing mają inne firmy z regionu Europy Środkowo-Wschodniej – średnio 80% przedstawicieli małych i średnich firm wskazuje bezpieczeństwo danych jako jedną z kluczowych zalet modelu usługowego.

„Wyniki badania pokazują, że świadomość korzyści płynących z chmury obliczeniowej rośnie. Co więcej, firmy, które już korzystają z usług w chmurze podkreślają, że wysoko oceniają bezpieczeństwo tych rozwiązań. Wciąż jednak wielu przedsiębiorców obawia się o bezpieczeństwo swoich danych. Często zapominają oni jednak o tym, że ich zasoby przechowywane w centrach danych wyspecjalizowanych dostawców usług chmurowych są zabezpieczane na wielu poziomach i najczęściej w stopniu dużo wyższym niż sami mogliby to zapewnić” – powiedział Wojciech Życzyński, dyrektor odpowiedzialny za sektor SMB w polskim oddziale Microsoft „Wśród przedsiębiorców pokutuje przeświadczenie, że dane najbezpieczniejsze są na ich własnych komputerach i serwerach. Często zapominają oni jednak o dodatkowych zabezpieczeniach takich jak backup czy antywirusy. Nie biorą też pod uwagę fizycznego zabezpieczenia danych, choćby przed kradzieżą. W modelu chmury mają do nich bezpieczny dostęp z każdego miejsca i urządzenia”.

Problem został wyeliminowany po przeniesieniu do chmury: „Pierwszą rzeczą, jaką zauważyliśmy po przeniesieniu poczty do usług Office 365, był znaczny spadek obciążenia łącza do Internetu. Spośród ok. 12 tys. wiadomości e-mail przychodzących codziennie do naszej uczelni 95% to spam. Cieszymy się bardzo, że to już nie nasz problem – spam i wirusy są filtrowane na serwerach Microsoft w ramach usług Forefront Online Protection for Exchange” – podsumowuje Bogusław Żmuda, Administrator Systemu Pocztowego w Akademii Leona Koźmińskiego.

O badaniu

Badanie SMB Cloud Survey 2013 zostało przeprowadzone na zlecenie Microsoft przez agencję badawczą Ipsos MORI między 6 lutego a 3 marca 2013 r. w 23 krajach. Badanie przeprowadzono za pomocą kwestionariuszy online (6600 respondentów) oraz wywiadów telefonicznych/metodą CATI (200 respondentów). Odpowiedzi udzielali pracownicy etatowi w przedsiębiorstwach zatrudniających do 25 osób. Respondenci otrzymali kwestionariusze w języku właściwym dla danego kraju.



autor: Jan Petersen

Czytaj także

Ponad połowa polskich firm jest już w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 22:17
Już ponad połowa polskich MŚP deklaruje korzystanie z rozwiązań w chmurze – wskazuje badanie Ipsos MORI przeprowadzone na zlecenie Microsoft.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwolennicy chmury bardziej świadomi

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 11:07
Małe i średnie firmy w Polsce deklarujące korzystanie z rozwiązań cloud computing są bardziej świadome zagadnień informatycznych i kwestii bezpieczeństwa danych w firmie – pokazuje badanie Ipsos MORI, przeprowadzone na zlecenie Microsoft. .
rozwiń zwiń