X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Projektory instalacyjne XEED

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 09:34
Dzięki nowej linii projektorów Canon integratorzy systemów będą mogli zapewnić klientom doskonałą jakość obrazu, jednocześnie zachowując wydajność i funkcje, które zwykle dostępne są tylko w pełnowymiarowych modelach instalacyjnych.
Canon XEED WUX450
Canon XEED WUX450

Nowa seria składa się z dwóch modeli standardowych (XEED WUX450  i XEED WX520) oraz dwóch modeli o ultrakrótkim rzucie (XEED WUX400ST i XEED WX450ST).

Stała jasność

XEED WUX450 i XEED WX520 zostały wyposażone w obiektyw projekcyjny z zoomem 1,8x, który zapewnia praktycznie tę samą jasność w całym zakresie[i]. Nowy obiektyw ma stałą wartość przysłony f/2,8, dzięki czemu praktycznie udało się wyeliminować straty w jasności nawet przy najdłuższych ogniskowych. Tak dobre parametry są zasługą doświadczenia firmy Canon w projektowaniu obiektywów oraz systemu optycznego AISYS piątej generacji, który maksymalizuje wydajność paneli LCOS (Liquid Crystal on Silicon, ciekły kryształ na krzemie). Technologia LCOS zapewnia szczegółowy obraz bez efektu siatki, jaki występuje w przypadku niektórych projektorów.

  • Canon wprowadza także do sprzedaży dwa nowe modele o ultrakrótkim rzucie  – XEED WUX400ST i XEED WX450ST. Są one oparte na tej samej konstrukcji, co modele XEED WUX450 i XEED WX520 i wyposażone w nowy krótkoogniskowy obiektyw, który umożliwia konfigurowanie rozwiązań praktycznie wolnych od zniekształceń (typowo 0,01%) ze współczynnikiem rzutowania mniejszym niż 0,6:1. Oznacza to, że 100-calowy obraz można wyświetlić z odległości zaledwie 1,2 metra — mniej więcej trzykrotnie mniejszej, niż w przypadku konwencjonalnych projektorów. Pomimo krótkiej ogniskowej obiektyw może wyświetlać obraz o przekątnej od 30 aż do 300 cali.
  • Co bardzo ważne, obiektyw oferuje funkcję przesuwania obrazu w pionie i poziomie. W kierunku pionowym dostępny jest niezwykle szeroki, 75-procentowy zakres regulacji (77-procentowy w modelu WX450ST), co pozwala na instalację pod lub nad ekranem. Modele XEED WUX400ST i XEED WX450ST oferują rozwiązania poprzednio niedostępne dla integratorów systemów — projektory o wysokiej jasności i kontraście z regulowanym szerokokątnym obiektywem. Nowa seria umożliwia projekcję od przodu i od tyłu, co przydaje się w przypadku niewielkich pomieszczeń albo trudnych warunków instalacyjnych i zwiększa elastyczność rozwiązań oferowanych przez Canon.

Wysoka energooszczędność

Nowe projektory są energooszczędne i wyposażone w specjalny przycisk „ECO”. Zużywają znacznie mniej energii niż porównywalne produkty, a jednocześnie zapewniają wyjątkową jasność. Niezwykle wydajny system optyczny piątej generacji Canon AISYS oraz nowe obiektywy projekcyjne w znacznym stopniu przyczyniają się do zwiększenia energooszczędności. Modele standardowe cechują się najniższym zużyciem energii w tej klasie — zaledwie 0,081 wata na lumen w przypadku projektora WUX450 i 0,068 wata na lumen w przypadku modelu WX520. W stanie gotowości pobór mocy wynosi niespełna jeden wat, co jeszcze bardziej ogranicza zużycie energii.

Łatwość instalacji i konserwacji

Nowa seria oferuje szybką i łatwą konserwację. Dostęp do filtra powietrza można uzyskać bez użycia narzędzi, a lampę wymienia się przez pokrywę, która znajduję się na górze urządzenia. Nie wymaga to demontażu projektora, co minimalizuje przestoje i zwiększa wydajność pracy. Wbudowane oprogramowanie można zaktualizować za pomocą pamięci USB, bez wysyłania urządzenia do serwisu.

Zaawansowane funkcje instalacyjne

Dzięki nowemu procesorowi obrazu projektory oferują również szereg zaawansowanych funkcji, które są szczególnie przydatne w instalacjach wieloekranowych. Instalatorzy mogą precyzyjnie wyregulować trzy panele RGB, aby wyeliminować problemy ze zbieżnością. Wbudowana, sprzętowa funkcja scalania krawędzi umożliwia łatwe rzutowanie obrazów panoramicznych z wielu projektorów.

  • We wszystkich projektorach dostępna jest czterorożna korekcja zniekształceń trapezowych, która ułatwia skonfigurowanie obrazu bez względu na kąt projekcji.
  • Wszystkie modele oferują wejścia DVI i HDMI oraz funkcję picture-by-picture, która umożliwia jednoczesne wyświetlanie dwóch cyfrowych źródeł obrazu.
  • Nowa seria projektorów XEED, w tym wersje „Medical” (wyposażone w tryb symulacji obrazów DICOM), wejdzie do sprzedaży w drugiej połowie 2013 r.
 autor: Cezary Tchorek-Helm

Zobacz więcej na temat: canon projektor

Czytaj także

Nowa seria Canon XEED

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2012 00:00
Canon rozszerza linię projektorów instalacyjnych XEED, wprowadzając dwa nowe modele - SX6000 i WX6000. Projektory oferują wysoką jasność (odpowiednio 6000 i 5700 lumenów), szereg wymiennych obiektywów, w tym nowy Ultra Long Zoom oraz wiele innych funkcji umożliwiających łatwą instalację i obsługę urządzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Canon: nowe projektory LV

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 00:00
Canon odświeża linię przenośnych projektorów LV prezentując 10 nowych modeli. Seria LV podzielona została na trzy kategorie produktów: standardowe, średnio zaawansowane i zaawansowane. Projektory oferują rozdzielczości XGA i WXGA i są dedykowane środowiskom biznesowym i edukacyjnym.
rozwiń zwiń