Nowe Technologie

Polska premiera notebooka firmy Samsung z Serii 9

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 00:00
Samsung wielokrotnie udowodnił, że potrafi stworzyć produkty nie tylko innowacyjne, ale również eleganckie. Taki właśnie jest nowy notebook serii 9.
Polska premiera notebooka firmy Samsung z Serii 9
Foto: Glow Images/East News

 

Nowa generacja notebooków z Serii 9 w pełni oddaje innowacyjność i zaawansowanie rozwiązań firmy Samsung w segmencie premium komputerów przenośnych. Najnowszy notebook Samsung Serii 9 o grubości 12,9 mm i wadze zaledwie 1,16 kg jest najcieńszym i najbardziej kompaktowym komputerem przenośnym w ofercie firmy Samsung.

 

Dzięki zaawansowanej inżynierii, nowy notebook Serii 9 ma jedną z najbardziej smukłych i kompaktowych konstrukcji w segmencie komputerów przenośnych z ekranem 13” (model 900X3C) i 15” (model 900X4C).

 

Ultra kompaktowe wzornictwo

 

Nowy notebook Serii 9 wyróżnia się stylowym, aerodynamicznym designem, pozbawionym niepotrzebnych ozdobników. Jednolita, wykonana w całości z aluminium obudowa w kolorze Mineral Ash Black została dodatkowo poddana piaskowaniu. Poprzez unikalne rozwiązanie ograniczające rozmiary ramki monitora przy jednoczesnym zwiększeniu jego wymiarów o cal, możliwe stało się zastosowanie dużych ekranów 15-calowych w kompaktowym urządzeniu z segmentu najbardziej cienkich i lekkich notebooków.

 

Wydajność

 

Notebook Samsung Serii 9 zapewnia dobre osiągi dzięki zastosowaniu procesorów Intel® Core™ i5 / i7 drugiej generacji, oraz 4GB pamięci operacyjnej DDR3/1600MHz. Zastosowanie szybkiego dysku SSD (128GB lub 256GB) zapewnia szybki dostęp do plików, a także większą niezawodność i bezpieczeństwo danych, mniejsze zużycie energii i nagrzewania się oraz cichszą pracę w porównaniu z tradycyjnymi dyskami. Użycie dysku SSD to większy komfort pracy z wieloma aplikacjami jednocześnie oraz oszczędność czasu, dzięki szybkiemu uruchamianiu systemu. Nowy notebook Serii 9 ładuje system w czasie 9,8 sekundy a wychodzenie ze stanu wstrzymania zajmuje mu zaledwie 1,4 sekundy.

 

Wyświetlacz

 

W komputerach Serii 9 zastosowano matrycą LED w technologii SuperBright Plus. Głębia 16 milionów kolorów i jasność 400 cd/m2 zapewniają czysty obraz, intensywne barwy. Dodatkowo szeroki, 160-stopniowy kąt widzenia z każdej pozycji, zapewnia optymalne wrażenia wizualne. Zastosowanie matrycy o rozdzielczości HD+ (1600x900 px) zwiększa wygodę pracy z wieloma oknami i aplikacjami wyświetlanymi jednocześnie na ekranie. Jaśniejszy o 180% ekran SuperBright Plus z powłoką antyrefleksyjną nie męczy wzroku i zapewnia wyrazistość wyświetlanego obrazu w każdym otoczeniu.

 

Komfort użytkowania

 

Notebook Samsung Serii 9 został wyposażony w duży, zaawansowany ClickPad, który oferuje nieporównanie większe możliwości niż tradycyjny touch pad. Szeroki na blisko 10 cm, zaopatrzony w szklaną powłokę ClickPad zapewnia większą kontrolę nad urządzeniem dzięki zastosowaniu czujnika gestów wielodotykowych. Użytkownik może wygodnie sterować komputerem poprzez szeroki zestaw wbudowanych i edytowalnych gestów, takich jak „szczypanie”, przesuwanie, przewijanie czy obracanie.

 

Dzięki aplikacji Samsung Easy Settings dopasowanie notebooka do swoich potrzeb jest banalnie proste. Narzędzie umożliwia szybki wybór opcji dzięki skrótom klawiszowym i pozwala w kilku prostych krokach dopasować najbardziej potrzebne funkcje. Aplikacja integruje się również z oprogramowaniem narzędziowym Samsung, dzięki czemu notebook Serii 9 uruchamia się i pracuje jeszcze szybciej.

 

Komfort użytkowania notebooka podnosi także zastosowanie czujników mierzących natężenie światła otoczenia, które dostosowują optymalną jasność ekranu i podświetlenia klawiatury do warunków środowiska pracy i potrzeb użytkownika.

 

Nowy notebook Serii 9 jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej od 5599 zł (model 900X3C) i 6999 zł (model 900X4C).Czytaj także

W gąszczu -topów i -booków

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2011 19:35
Rośnie sprzedaż komputerów przenośnych. Do wyboru mamy palmtopy, laptopy, netbooki, tablety, ultrabooki i coraz częściej nasz telefon, to już nie telefon, a smartfon.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Coraz cieńsze, markowe i szybkie - takie komputery się sprzedają

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 16:33
W ubiegłym roku Polacy kupili ponad 3 miliony komputerów. Rośnie popyt na urządzenia mobilne. Szczególnie na ultrabooki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dell Inspiron dla edukacji

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 00:00
Nowe laptopy są skierowane do rynku edukacyjnego. Jak zapowiada producent, urządzenia odpowiadają na specyficzne potrzeby uczniów i studentów. Wszystkie przedstawione przez Dell laptopy Inspiron wyposażone są w procesory Intel 3. generacji (Ivy Bridge), system operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium i będą uczestniczyły w programie aktualizacji do najnowszego systemu Microsoft Windows 8.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy Toughbook CF-19

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 00:00
Nowy Toughbook CF-19 został wyposażony w trzecią generację dwurdzeniowego procesora Intel Core i5-3320 vPro o częstotliwości 2.6GHz (3,3 GHz) oraz układ graficzny Intel HD 4000.
rozwiń zwiń