X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Chmura i mobilność rządzą kadrami

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 08:45
Jak pokazują wyniki najnowszego Forrester Research, w 2013 największym zainteresowaniem korporacji i administracji w ujęciu globalnym cieszyć się będzie oprogramowanie powiązane z chmurą, aplikacje mobilne oraz oprogramowanie służące do analizowania dużych zbiorów danych (Big Data).
Chmura i mobilność rządzą kadrami

Rosnące zainteresowanie rozwiązaniami z obszaru cloud computing i mobilności widać także na rynku polskim, szczególnie w obszarze rozwiązań informatycznych do zarządzania kadrami.

  • Chmura i rozwiązania mobilne to w ostatnim czasie obszary odmieniane przez wszystkie przypadki, szczególnie w kontekście tegorocznych trendów w oprogramowaniu dla biznesu, także w obszarze HR. Jak wskazują wyniki badania przeprowadzonego przez PMR, kluczowym czynnikiem wpływającym na rozwój rynku cloud computing w Polsce jest poszukiwanie oszczędności przez firmy (34%), wzrost rynku mobilnego internetu (26%) czy względy bezpieczeństwa (23%).

„Firmy na całym świecie coraz odważniej zwracają się ku rozwiązaniom w modelu Software as a Service do zarządzania kadrami. Również polskie przedsiębiorstwa częściej przekonują się do tego modelu przetwarzania danych w obszarze rozwiązań HR. Niższe koszty, szybkie wdrożenie, zmniejszenie obciążeń związanych z administracją IT czy wreszcie elastyczność oraz skalowalność to wymierne korzyści jakie niesie ze sobą przeniesienie funkcji HCM do chmury” – mówi Teresa Olszewska, Prezes Zarządu GAVDI Polska S.A., firmy oferującej m.in. rozwiązania SuccessFactors, czołowego producenta rozwiązań chmurowych w obszarze HR.

Dostępne na polskim rynku rozwiązania HCM (ang. Human Capital Management) w modelu SaaS umożliwiają skuteczne zarządzanie takimi obszarami jak strategiczne planowanie zasobów, rekrutacja, zarządzanie wynagrodzeniami, szkolenia z e-learningiem, zarządzanie przez cele, oceny i zarządzanie efektywnością, zarządzanie sukcesją oraz analityka.

Drugim dominującym trendem w obszarze technologicznego wsparcia procesów zarządzania kadrami są aplikacje mobilne.

Pracownicy korzystający w życiu prywatnym ze smarftonów, tabletów i mobilnego Internetu oczekują takiej samej elastyczności również w miejscu pracy. Z tego względu na znaczeniu zyskuje także trend Bring Your Own Device – pracownicy coraz częściej korzystają z prywatnych urządzeń do celów zawodowych. Dlatego biznesowe aplikacje mobilne na dobre zadomowiły się w polskich firmach, także w obszarze zarządzania kadrami” – dodaje Teresa Olszewska.

Narzędzia dla HR

Jednym z rozwiązań kadrowych, które coraz częściej pojawia się w firmach w wersji mobilnej są narzędzia do samoobsługi pracowniczej i menedżerskiej. Dzięki nim część zadań personalnych jest delegowana bezpośrednio na zainteresowane osoby. Narzędzia samoobsługowe w wersji na smartfony czy tablety umożliwiają pracownikowi wykonanie wszystkich formalności związanych na przykład ze składaniem wniosków urlopowych samodzielnie, w sposób elektroniczny. Menedżer może je z kolei zatwierdzić z każdego miejsca – będąc w delegacji lub na spotkaniu poza biurem.

Możliwość wykonywania tych wszystkich zadań w dowolnym miejscu z poziomu wybranego urządzenia mobilnego, nie tylko daje pracownikom większą elastyczność, ale przede wszystkim pozwala im do minimum skrócić czas poświęcany do tej pory na czynności nie generujące bezpośrednich korzyści biznesowych” – mówi Teresa Olszewska.

 autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Nie chcą kupować oprogramowania w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 11:58
Polscy użytkownicy nie są gotowi na zakup oprogramowania w chmurze: tylko 4% z nich chce mieć dostęp do programów poprzez Internet i płacić za nie w miesięcznych lub rocznych transzach – wynika z badania firmy Corel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie pomieścić coraz większe big data?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 09:44
Lokalne repozytoria danych już nie wystarczą. Co gorsze, firmy produkujące coraz więcej danych zorientowały się, że same nie podołają przechowywaniu danych mnożących się praktycznie w postępie geometrycznym. Zaradzić problemowi może tylko chmura. Rzecz w tym, aby wybrać tę najbardziej odpowiednią czyli bezpieczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy chmura wpływa na efektywność?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 18:02
77% polskich firm z sektora MŚP korzystających z usług w chmurze twierdzi, że ich rozwiązania IT pozwalają na bardziej efektywne wykonanie pracy – pokazuje badanie zrealizowane przez Ipsos MORI dla Microsoft.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prywatna chmura od AVM

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 09:25
Dzięki usługom MyFRITZ! oraz FRITZ!NAS, każdy użytkownik FRITZ!Box może samodzielnie i bezpłatnie uruchomić prywatną chmurę. Osobiste pliki pozostają w domu, ale są dostępne w bezpieczny sposób z dowolnej lokalizacji. Dane wymieniane przy logowaniu i podczas transmisji plików są szyfrowane za pomocą uznanego standardu bezpieczeństwa - protokołu https.
rozwiń zwiń