X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Mobilność (i bezpieczeństwo) wymaga dyscypliny

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 11:18
Samsung Electronics zaprezentował wyniki ankiety, z której wynika, że ponad połowa (57%) polskich firm zatrudniających, co najmniej 1000 osób utraciła lub obawia się utraty danych klientów wskutek naruszeń bezpieczeństwa wynikających z korzystania przez pracowników z ich własnych urządzeń mobilnych.
Mobilność (i bezpieczeństwo) wymaga dyscypliny
Foto: glowimages.com

Zorganizowanym przez Samsung badaniem objęto 490 dyrektorów i osób decyzyjnych w sprawach informatyki z europejskich przedsiębiorstw zatrudniających ponad 1000 osób.

Żaden z polskich ankietowanych nie mógł pochwalić się tym, że w ciągu ostatnich dwóch lat nie wystąpiły

  • u niego zagrożenia związane z bezpieczeństwem danych, ani też tym, że nie obawia się wystąpienia takich zagrożeń w razie wdrożenia polityki BYOD, dopuszczającej korzystanie przez pracowników z własnych urządzeń. Niemalże wszyscy ankietowani liderzy branży technologicznej (93%) z całej Europy obawiają się wpływu wykorzystywanych w pracy urządzeń osobistych takich jak smartfony, tablety i laptopy na bezpieczeństwo informacyjne firmy.
  • Najwięcej tego typu obaw obserwuje się w Hiszpanii, gdzie aż 70% ankietowanych przedsiębiorstw „znacząco” obawia się zagrożeń wynikających z korzystania z urządzeń mobilnych w pracy. Najbardziej obojętni wobec problemu są Francuzi, choć i tam znaczące obawy zgłasza 36% respondentów.
  • W ujęciu branżowym dla całego kontynentu najwięcej niepokoju zaobserwowano wśród dyrektorów ds. informatyki z sektora finansowego – ponad połowa z nich (55%) znacząco obawia się zagrożeń związanych z wdrożeniem BYOD. Odsetek ten był nieco niższy w innych sektorach, takich jak branża wytwórcza (42%), a także handel detaliczny, dystrybucja oraz transport (po 44%).
  • Mimo powszechnego przekonania o niebezpieczeństwach związanych z wdrożeniem BYOD, zaledwie jedna trzecia (37%) polskich przedsiębiorstw aktualizuje (17%) lub planuje zaktualizować (20%) swoją politykę bezpieczeństwa BYOD.

Google, Facebook czy Twitter – to dziś naturalne środowisko komunikacyjne, szczególnie dla młodych pracowników. Jeśli firmy chcą też skutecznie zabiegać o najzdolniejszych absolwentów za pośrednictwem Google’a, Facebooka czy Twittera, to muszą stworzyć niezwykle elastyczne środowisko pracy – tak elastyczne, jak wspomniane serwisy. Jeszcze dziesięć lat temu dla podejmujących pierwszą pracę liczyło się przede wszystkim wynagrodzenie, dziś liczy się głównie elastyczność, dlatego też firmy muszą dostosować swoja politykę do wymogów współczesnego świata, tak aby przyniosła im ona korzyści. Powinny też zaakceptować to, że pracownicy będą wykorzystywali prywatne urządzenia do wykonywania obowiązków służbowych.

  • Firmy pozwalające pracownikom korzystać z ich własnych urządzeń wskazały, że dzięki BYOD roczny koszt usług telekomunikacyjnych spadł o 17%, czyli średnio o prawie 7 mln euro na przedsiębiorstwo. Dodatkowo blisko połowa (43%) polskich firm odnotowuje wzrost zaangażowania i wydajności pracy dzięki stosowaniu zasad BYOD.
  • Z raportu wynika, że ponad połowa dużych europejskich przedsiębiorstw wprowadziła już formalną (31%) lub nieformalną (21%) politykę BYOD. Najwięcej takich przedsiębiorstw znajdziemy we Włoszech (70%), a najmniej w Niemczech (43%). W Polsce politykę BYOD realizuje 56% przedsiębiorstw zatrudniających 1000 lub więcej osób.
  • W firmach zezwalających na używanie własnych urządzeń z możliwości takiej korzysta ok. 30% pracowników. Firmy przewidują, że w ciągu najbliższych dwóch lat odsetek ten wzrośnie o 7%.

Opracowana przez Samsung ankieta internetowa, objęła grupę respondentów, którą tworzyło 490 dyrektorów i innych osób podejmujących decyzje w sprawach informatyki w firmach zatrudniających ponad 1000 osób. Badanie przeprowadzono w Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Polsce, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech. Dane zbierano w maju i czerwcu 2013 roku.autor: Cezary Tchorek-Helm/Samsung

Czytaj także

Ciemniejsza strona BYOD: bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 09:13
Ataki na urządzenia mobilne są największym zagrożeniem dla światowych firm. Na celowniku hakerów w 2013 roku będą nie tylko duże korporacje, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa. Rośnie koszt szkód wyrządzonych przez hakerów – dla ponad połowy (52%) firm przekroczyły one ponad 0,5 miliona USD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarządzanie bezpieczeństwem sieci firmowej

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 09:31
Firma baramundi software AG prezentuje nowe rozwiązanie do ochrony sieci firmowej, które działać będzie w ramach ich flagowego oprogramowania – baramundi Management Suite. Dzięki wprowadzonym zmianom, administratorzy IT będą mogli łatwo i bezpiecznie zarządzać nie tylko stacjami klienckimi i serwerami, ale także urządzeniami mobilnymi, korzystając z jednego programu. Umożliwi to narzędzie Compliance Dashboard, które zajmie osobne miejsce w ofercie niemieckiego producenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

10 najważniejszych zasad bezpieczeństwa w sieci

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 11:29
W roku 2013 stoimy w obliczu prawdziwej epidemii przestępstw w sieci, a małe i średnie przedsiębiorstwa stały się głównym celem hakerów. Wall Street Journal stwierdził ostatnio, że małe firmy rzadko podnoszą się po skutecznie przeprowadzonym ataku. Eksperci Check Point Software Technologies radzą jak kilka prostych zasad może pomóc zabezpieczyć firmę.
rozwiń zwiń