Nowe Technologie

Drogie mobilne nowości Della

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2012 00:00
Wysoka jakość wykonania XPS 14 oraz XPS 15 została skojarzona z najnowszymi trendami: Gorilla Glass oraz hybrydowe dyski połączono z energetyczną autonomią. Dziwi wszakże wycena laptopów: w dobie coraz tańszych urządzeń, Dell jest kolejną po HP firmą podnoszącą ceny, co może skutkować tylko jednym: przesiadką na tablety przez konsumentów i wyborem tańszej konkurencji przez profesjonalistów.
Drogie mobilne nowości Della
Foto: Glow Images/East News

 

Zostawmy jednak ceny z kosmosu i przejdźmy do techniki. Tu Dell ma czym się pochwalić. XPS 13 to komputer dla mobilnych użytkowników, podczas gdy XPS 14 zapewnia długi czas pracy na baterii i wiele opcji łączności dla tych, którzy cały dzień są w ruchu i potrzebują być online. Z kolei XPS 15 zapewnia odpowiednią wydajność i wysokiej jakości ekran dla użytkowników tworzących treści multimedialne.

 

Szklany ekran

 

Wszystkie trzy nowe notebooki mogą być narzędziami polityki BYOD. Konsumeryzacja ICT pozwala  wykorzystać je w firmie, łącząc cechy poszukiwane przez konsumentów z bezpieczeństwem i usługami wymaganymi przez działy IT. Modele XPS 14 i XPS 15 wyróżniają się wysokiej jakości ekranami wzmocnionymi wytrzymałym szkłem Corning Gorilla Glass, a także najnowszymi procesorami Intel 3. generacji, technologiami Rapid Start, Smart Response oraz Smart Connect, pozwalającymi na większą produktywność, nowe możliwości łączności i na gotowość do pracy w każdej chwili.

 

XPS 14: Wydajność wzrasta

 

Ultrabook XPS 14 wykorzystuje wytrzymałą, aluminiową obudowę z innowacyjną, silikonową podstawą, a wszystko to zamknięte w smukłej, mierzącej 20.7 mm grubości obudowie. XPS 14 umożliwia pracę na baterii do 11 godzin. Wyposażony jest także w bardzo jasny, 14-calowy bezramkowy ekran (400 nit HD+), podświetlaną klawiaturę i opcjonalną, wydajną kartę graficzną. XPS 14 zapewnia dużą pojemność tradycyjnego dysku twardego i szybkość dysku SSD (dzięki kombinacji 500GB dysku twardego i 32GB karty mSATA), wspomaganych technologiami Intel Rapid Start i Smart Response. Rapid Start pozwala skrócić czas uruchomienia komputera lub wyjścia z trybu uśpienia, a Smart Response szybko rozpoznaje i cache'uje najczęściej wykorzystywane pliki i aplikacje, pozwalając jeszcze szybciej korzystać z najważniejszych informacji.

 

XPS 15: multimedia

 

Wykorzystany w XPS 15 bezramkowy ekran jest o 75 procent jaśniejszy od standardowych paneli i standardowo połączony z wydajną kartą graficzną NVIDIA. Laptop ma podświetlaną klawiaturę oraz opcjonalny napęd szczelinowy Blu-ray, który pozwala cieszyć się filmami w wysokiej jakości dźwięku i obrazu. Do wyboru jest dysk twardy o pojemności do 1 TB, który można uzupełnić opcjonalną 32 GB kartą mSATA, aby cieszyć się z szybkości znanej z dysków SSD. Obudowa z aluminium zapewnia dużą wytrzymałość (górna część jest wyciętą z jednego kawałka aluminium), a podstawa z elementami silikonowymi jest przyjemnie chłodna w dotyku.

 

Komputery przyjazne firmie

 

Dell uprościł pracę działom IT w firmach, oferując laptopy wyróżniające się dużym bezpieczeństwem i dodatkowymi usługami, których wymagają pracownicy firm. Opcjonalne funkcje to m.in.:

 


  • Dell ProSupport – dostępne dla biznesowych klientów od jesieni tego roku, oferuje kompleksowe wsparcie z zakresu oprogramowania i sprzętu przy wykorzystaniu pomocy zdalnej, a także interwencji na miejscu u klienta.

  • Trusted Platform Module (TPM) oferuje bezpieczeństwo dzięki szyfrowaniu danych przechowywanych w komputerze dzięki przy wykorzystaniu technologii BitLocker Data Encryption.

  • Usługi konfiguracyjne (dostępne w połowie lipca tego roku) pozwalają zindywidualizować ustawienia BIOSu, obrazu dysku, a także nadać numery identyfikacyjne sprzętowi jeszcze przed wysyłką komputera do klienta, co znacznie przyspiesza proces przygotowania laptopów XPS do pracy w istniejącym środowisku IT firmy.

 

Ceny i dostępność

 


  • XPS 14: Dostępny w cenie od 4799 PLN.

  • XPS 15: Dostępny w cenie od 5199 PLN.

Czytaj także

TOP 5 notebooków

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2012 00:00
Interesujący test wyboru notebooków kupujących w Agito.pl Okazuje się, że dokonują przemyślanych, a jednocześnie ciekawych wyborów. Wszystkie notebooki, które znalazły się w zestawieniu TOP 5 Agito.pl są wyposażone w nowoczesne, wydajne procesory.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ultrabook DELL XPS 13: bardzo lekki i bardzo drogi

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 23:00
Dell XPS 13 - długo wyczekiwany i nagradzany ultrabook, doceniany za wyjątkowe wykonanie, przemyślany projekt i solidność - jest już dostępny w sprzedaży w Polsce. Przedstawiciel Dell w segmencie ultrabooków cieszył się z dużym zainteresowaniem już od momentu zaprezentowania go na targach Consumer Electronic Show w Las Vegas - głównie dzięki wydajności, długiemu czasowi pracy na baterii oraz technologiom Intel Rapid Start oraz Smart Connect Technology.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Laptopy w T-Mobile z pakietem Norton 360

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 00:00
W T-Mobile oprogramowanie Norton 360, zapewniające kompleksową ochronę komputera, danych oraz prywatności użytkowników, będzie bezpłatnie dodawane do zakupionych laptopów oraz ultrabooków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera w Polsce: Lenovo G580 z Ivy Bridge

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 00:00
Zapowiedziane przez Lenovo na 10 maja 2012 rozpoczęcie sprzedaży w Polsce modelu G580 jest jedną z najważniejszych premier w tym sektorze. Urządzenie ma matrycę 15,6 cala oraz niezwykle mocną konfigurację opartą o procesory trzeciej generacji Intel Core i7 z technologią Ivy Bridge.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bardzo duży multimedialny notebook

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2012 00:00
Wydawałoby się, że w dobie ultrabooków, tabletów i wszechobecnych smartfonów wszystkie komputery powinny być coraz mniejsze. Asus K93SM pokazuje, że tak być nie musi i wprowadza notebook przestawny czyli multimedialne centrum zastępujące desktop.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dell Inspiron dla edukacji

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 00:00
Nowe laptopy są skierowane do rynku edukacyjnego. Jak zapowiada producent, urządzenia odpowiadają na specyficzne potrzeby uczniów i studentów. Wszystkie przedstawione przez Dell laptopy Inspiron wyposażone są w procesory Intel 3. generacji (Ivy Bridge), system operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium i będą uczestniczyły w programie aktualizacji do najnowszego systemu Microsoft Windows 8.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy Toughbook CF-19

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 00:00
Nowy Toughbook CF-19 został wyposażony w trzecią generację dwurdzeniowego procesora Intel Core i5-3320 vPro o częstotliwości 2.6GHz (3,3 GHz) oraz układ graficzny Intel HD 4000.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe laptopy Vostro dla biznesu

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 00:00
Nowe laptopy Vostro - modele: 3360, 3460 i 3560 zostały zaprojektowane pod kątem wydajności, bezpieczeństwa danych i uzupełnione usługami stworzonymi specjalnie dla rozwijających się firm. Laptopy Vostro są łatwe w konfiguracji i zarządzaniu, dostarczając najnowsze rozwiązania i kompleksowe wsparcie techniczne w atrakcyjnej cenie.
rozwiń zwiń