Nowe Technologie

Szukając równowagi: dlaczego komputer wciąż króluje

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 00:00
Co sprawia, że komputery pozostają narzedziem numer 1 w świecie biznesu? To elastyczność oraz wybór rozwiązań i technologii jakie oferują.
Szukając równowagi: dlaczego komputer wciąż króluje
Foto: Glow Images/East News

 

To nie jest łatwy czas dla specjalistów odpowiedzialnych za zakup sprzętu IT. Obecnie trwa dyskusja na temat zastąpienia klasycznych PC’tów smartfonami i tabletami. Prawdą jest, że możemy zaobserwować znaczny rozwój sektora właśnie tych urządzeń mobilnych w ciągu ostatnich kilku lat. Ale komputery typu PC oferują użytkownikom znacznie więcej. Są szybkie, wydajne graficznie, i prezentują większą wartość niż kiedykolwiek przedtem, posiadają długi czas pracy na baterii dla osób pracujących w ruchu i są w stanie obsłużyć codzienne aplikacje rozrywkowe i biznesowe których potrzebujesz. Firmy stawiające czoła wahaniom rynku potrzebują tej elastyczności bardziej niż kiedykolwiek. Posiadają ogromną ofertę systemową, sprzętową i wydajnościową dlatego zawsze odnajdziemy pośród nich produkt odpowiadający naszym potrzebom. W dzisiejszym świecie biznesu liczy się wszechstronność, dlatego też komputery pozostają idealnym narzędziem.

 

Komputery to przede wszystkim funkcjonalność

 

Dzięki połączeniu klawiatury, urządzenia wskazującego i wygodnego monitora, który umożliwia użytkownikom szybkie i komfortowe wykonywanie kompleksowych zadań takich jak m.in. wypełnianie arkuszy kalkulacyjnych czy pisanie długich dokumentów. Szybkość obliczeniowa kart graficznych, świetna jakość obrazu, wraz z solidną jakością wykonania sprawiają, że szybkość i łatwość wyświetlania danych jest bardzo duża. Oznacza to, że użytkownicy mogą z nich korzystać w bardzo efektywny sposób począwszy od tworzenia prezentacji, po sprzedaż produktów i usług dla klientów, używając komputerów jako narzędzia wizualizacji.

 

Komputery cały czas się zmieniają

 

Forma oraz specyfikacje techniczne ewoluują, tak aby wirtualnie sprostać wszystkim możliwym oczekiwaniom użytkownika. Dzisiejsze komputery z długim czasem pracy na baterii są idealne dla mobilnych użytkowników. Ultra-cienkie modele służą tym, którzy często podróżują ze swoim komputerem, w takim wypadku liczy się przede wszystkim jego waga i rozmiar, podczas gdy tradycyjnie większe modele oferują większe ekrany. Poza szeroką gamą funkcjonalności, które przekładają się na większą efektywność, coraz wyższy poziom energooszczędności przemawia na korzyść komputerów.

 

Przed współczesnymi komputerami stawiamy coraz więcej wyzwań. Jak im sprostać? Wierzymy, że odpowiedzią jest APU - nowoczesny układ łączący w sobie wielordzeniowy procesor i kartę graficzną. Głęboka integracja osiągnięta dzięki połączeniu tych obydwu elementów w jedno, tworzy platformę o wysokiej wydajności i energooszczędności. Dodatkowo dzięki wdrożeniu wielu autorskich technologii usprawniających jakość wideo, otrzymujemy wsparcie w trakcie procesu wizualizacji.

 

Jon Shortland pełni funkcję Head of Commercial Channel Business w firmie AMD, producentowi mikroprocesorów, który stworzył układy APU

Czytaj także

Laptop zamiast peceta

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2009 07:30
Nadchodzi koniec ery dużych komputerów osobistych - liczba sprzedanych laptopów przewyższy ilość PC-tów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Komputery stacjonarne przechodzą do historii

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 01:00
Niedługo będą już tylko eksponatami muzealnymi - twierdzi Mark Dean, jeden z wynalazców współczesnych komputerów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

PC przegrywają z tabletami

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 00:01
Mimo nowych wielordzeniowych procesorów, szybkich pamięci i wchodzących do użycia dysków flash dużej pojemności, chętnych do nabycia komputerów PC będzie w tym roku niewielu więcej niż w 2011 r. Inaczej rzecz się ma z tabletami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najmniejszy na świecie pecet

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 00:00
Nettop Lenovo IdeaCentre Q180 to najmniejszy na świecie komputer stacjonarny. Urządzenie IdeaCentre Q180 to mały kompaktowy komputer stacjonarny wyposażony w kartę graficzną pracująca w rozdzielczości Full HD, dźwięk przestrzenny w wersji 7.1.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ASUS PadFone: smartfon, tablet i netbook w jednym

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 00:00
Firma ASUS prezentuje jedno z najbardziej innowacyjnych i oczekiwanych urządzeń hybrydowych - ASUS PadFone. Jest to hybryda smartfonu, tabletu i notebooka, która doskonale sprawdza się w każdej z trzech ról. Sercem zestawu jest smartfon ASUS PadFone - wyjątkowe urządzenie z ekranem o przekątnej 4,3.
rozwiń zwiń