Nowe Technologie

Od "Grunwaldu" do "Morfiny"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 18:00
W czwartkowym "Poranku Dwójki" będziemy gościć pisarza Szczepana Twardocha, z którym porozmawiamy o jego twórczości.
Fragment okładki książki Morfina
Fragment okładki książki "Morfina"Foto: materiały promocyjne

Oczywiście poruszymy temat "Morfiny" oraz "Wiecznego Grunwaldu", który właśnie zostaje wznowiony. "Wieczny Grunwald" to mroczna, brudna od krwi i błota opowieść, w której autor miażdży stereotypy etosu rycerskiego oraz romantycznego wallenrodyzmu u jest milowym krokiem do sukcesu "Morfiny" nagrodzonej Paszportem Polityki. Z naszym gościem porozmawiamy również na temat jego doświadczeń związanych z tegoroczną nagrodą NIKE. Szczepan Twardoch będzie naszym gościem o godz. 8.35.

Natomiast po godz. 7.45 wysłuchamy relacji dotyczącej "Konfrontacji teatralnych" w Lublinie. Tegorocznej 18. edycji towarzyszy hasło "Zapomnij o teatrze", które w zamierzeniu twórców festiwalu, choć dość kontrowersyjne, ma charakteryzować twórczość artystów z Polski i zagranicy prezentujących się na festiwalu.

W naszym konkursie "Płyta tygodnia" tym razem do wygrania nowy album firmy Deutsche Gramophone - Poematy symfoniczne Richarda Straussa w nagraniu orkiestry Berliner Philharmoniker pod dyrekcją Gustavo Dudamela. Piosenki zarekomenduje słuchaczom Paulina Holtz.

Na audycję zaprasza Paweł Sawicki.

10 października (czwartek), godz. 6.00-9.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lalki dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 11:50
8. edycja festiwalu "Lalka też człowiek" była tematem "Poranka Dwójki". Gościem Marcina Pesty był Marek Chodaczyński - dyrektor artystyczny festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gitary znów zabrzmią we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 11:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy na temat Festiwalu Gitarowego "GITARA+", który od kilku lat przyciąga do Wrocławia gwiazdy międzynarodowego formatu.
rozwiń zwiń