Zimoch: dziękuję wszystkim za biało-czerwoną flagę

polskieradio.pl
Agnieszka Kamińska 16.06.2012
Flaga Tomasza Zimocha na stadionie
Flaga Tomasza Zimocha na stadionie!, foto: PAP/EPA/ARMANDO BABANI UEFA


- W lewym narożniku stadionu ogromne 1500 metrów kwadratowych. Biało-czerwona flaga i hymn Polski! – wołał Tomasz Zimoch, dziennikarz radiowej Jedynki, gdy na stadionie we Wrocławiu rozpostarto olbrzymią flagę uszytą z jego inicjatywy. – Mazurek Dąbrowskiego brzmiał dzisiaj wyjątkowo! - komentował rozemocjonowany.

Dziennikarz Jedynki był pomysłodawcą stworzenia flagi dla polskich kibiców. – Uszyliśmy ją. Pokonaliśmy bariery. Było ciężko – powiedział. Dziękował wszystkim, którzy pomogli w jego akcji. - Napływają łzy wzruszenia, ściska mnie w gardle. Fantastyczni byliście wy, którzy ją uszyliście, i wy kibice we Wrocławiu, którzy ją rozciągnęliście na stadionie! – powiedział Tomasz Zimoch. - Niech flaga załopocze! Zatrzęśnie! Niech będzie to polskie biało-czerwone tsunami – wołał komentator radiowej Jedynki.

Flaga, którą wywalczył dziennikarz radiowej Jedynki Tomasz Zimoch została przywieziona rano na wrocławski stadion. Powstała dzięki zaangażowaniu dwóch biznesmenów, których poruszył apel Zimocha, by "kibice szyli flagę”.

Aleksander Goldschneider o swojej inspiracji >>>
Biznesmeni wysłuchali wywiadu z Tomaszem Zimochem i po nocnych namowach zdecydowali się podjąć wyzwanie. W efekcie powstała flaga-olbrzym, o powierzchni wieżowca, 52 metry na 30 metrów.

Jak powstawała wielka flaga >>>

- Flaga jest... Wrocław biało-czerwony... węże kibiców suną na stadion... podglądam w ciszy... żeby pofrunęła... żeby ścisnęło nas w gardle... nawet się martwię czy zdołam cokolwiek powiedzieć... TRZYMAJMY KCIUKI... za NASZYCH... PIŁKARZY... KIBICÓW... poczujmy radość z bycia razem... POLSKA BIAŁO-CZERWONI, POLSKA BIAŁO-CZERWONI... DO BOJU, DO BOJU, DO BOJU... – pisał wcześniej dumny Tomasz Zimoch na swoim profilu na Facebooku.
Tak komentuje Tomasz Zimoch>>>
Flaga Tomasza Zimocha ma doprowadzić nas do finału, do Kijowa – to marzenie, o którym mówią głośno biznesmeni, którzy pracowali nad flagą Aleksander Goldschneider (SICO Polska) i Lucjan Jaszcz (Opinion Strefa Druku).
Nad flagą pracowało przez ponad dwie doby non stop kilkadziesiąt osób. Kiedy Narodową Flagę Sektorową wieziono do Wrocławia, inni kierowcy trąbili i pozdrawiali, na bramkach na autostradzie zbierał się tłumek. Również na stadionie flaga spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem.

Twórcy flagi: chcemy zobaczyć ją flagę w Kijowie! >>>

Zobacz nasz serwis o Euro 2012>>>
agkm

agkm

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!