X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Projekt PiS ws. zmian w ustawach o Sądzie Najwyższym i Trybunale Konstytucyjnym w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 19:18
Do Sejmu wpłynął poselski projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych oraz ustawy z o Sądzie Najwyższym, a także poselski projekt nowelizacji ustawy o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz o statusie sędziów TK. Autorami projektów są posłowie Prawa i Sprawiedliwości. 
Trybunał Konstytucyjnyzdjęcie ilustracyjne
Trybunał Konstytucyjny/zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

Propozycje nowelizacji o SN mają, między innym, spełniać oczekiwania Komisji Europejskiej, według której ustawy sądowe są niezgodne z przepisami Unii Europejskiej. Wcześniej przewodniczący sejmowej komisji ustawodawczej, poseł Marek Ast powiedział, że nowelizacja zmieni procedurę odwoływania prezesów i wiceprezesów sądów powszechnych. Minister sprawiedliwości nie będzie mógł podjąć takiej decyzji bez konsultacji z kolegium sądu i Krajowej Rady Sądownictwa. Druga zmiana dotyczy przechodzenia sędziów w stan spoczynku. Wiek przejścia w stan spoczynku będzie wynosił 65 lat niezależnie od płci sędziego. Jeśli jednak sędzia-kobieta będzie chciała odejść z pracy w wieku 60 lat, to będzie mogła to zrobić. 

Poseł Marek Ast powiedział także, że propozycje te spełniają oczekiwania Komisji Europejskiej, według której ustawy sądowe są niezgodne z przepisami Unii Europejskiej, dotyczącymi wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Spełniają też, jego zdaniem, oczekiwania części opinii publicznej i środowiska sędziowskiego, która krytykowała nowe ustawy sądowe. Poseł PiS dodał, że jego partia uważa, iż ustawy są zgodne z konstytucją. Szczegóły nowelizacji będą znane, gdy trafi ona do laski marszałkowskiej. 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak